Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 2:30 pm


Alternatywny sposób wysyłania smsów

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postczw cze 21, 2012 5:46 pm

Oczywiscie ze to moj punkt widzenia. Kwestia kto gdzie trzyma program my w serwerowni do ktorej nikt nie bedzie schodzil by wyslac sms nie wspominajac juz o dojezdzie do niej.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postczw cze 21, 2012 8:24 pm

wrobli pisze:Oczywiscie ze to moj punkt widzenia. Kwestia kto gdzie trzyma program my w serwerowni do ktorej nikt nie bedzie schodzil by wyslac sms nie wspominajac juz o dojezdzie do niej.

Zatrudnijcie porządnego "informatyka" - rozwiąże ten psedo "problem". Jeżeli natomiast jesteś właścicielem sieci, to współczuję Twoim klientom. Dobra rada: zacznij sprzedawać ziemniaki na targu.
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postczw cze 21, 2012 10:49 pm

DO - rzirzi

A proszę powiedz mi czy testowałeś seryjne wysyłanie smsów z takiego modemu podpiętego do komputera ??? może ktoś inny to testował i się wypowie ??? jak to działa.
Ja osobiście testowałem na programie gnokii.
I czy sieci z takimi darmowymi pakietami sms do wielu numerów nie maja zabezpieczenia przed seryjnym wysyłaniem smsów.
Niech ktoś to przetestuje wysyłając smsa do np 100 kontaktów w telefonie :)
Dopiero wtedy jest sens pisać o takiej funkcjonalności.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postndz lip 08, 2012 8:23 pm

Nie potrzebuję wysyłać 100 SMSów "naraz", tylko np. 50 dziennie. To mi wystarczy. Nadal czekamy na ta funkcjonalność, ale autor nadal milczy. Tylko proszę nie znów "nie da się", błagam.
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postwt lip 10, 2012 9:34 pm

wrobli pisze:Oczywiscie ze to moj punkt widzenia. Kwestia kto gdzie trzyma program my w serwerowni do ktorej nikt nie bedzie schodzil by wyslac sms nie wspominajac juz o dojezdzie do niej.

Myślałam, że jest wiele programów do obsługi zdalnej - VNC, Team Viewer i pełno innych.
Proszę o wyrozumiałość :) Pyxisa się dopiero uczę
Offline

slawek

  • Posty: 13
  • Rejestracja: pt gru 19, 2008 5:58 pm
  • Lokalizacja: Sieradz

Postndz lip 15, 2012 7:11 pm

Jeśli chodzi o oszczędności to utrzymanie modemu z kartą wpiętego w serwer Mikrotika wynosi 10zł brutto miesięcznie = 120zł brutto rocznie. Jest to karta Prepaid w Play, w której mamy uruchomioną usługę nielimitowanych sms-ów do wszystkich sieci.
Mam to uruchomione w celach szybkiego monitorowania stacji bazowych oraz stanu serwera i łącza, a czasami niektórych klientów gdy coś się u nich dziwnego dzieje.
Z racji tego iż mam możliwość nielimitowanego wysyłania sms-ów do wszystkich sieci, z chęcią wykorzystałbym taką opcję wysyłania sms-ów do osób zalegających z opłatami. Lub informacji o kończącej się umowie czy też innych promocjach.

Więc jak dla mnie taka opcja byłaby w pewnym stopniu przydatna.

Można byłoby to zrobić w taki sposób aby Pyxis wysyłał odpowiednio spreparowany plik txt na mikrotika po ftp, następnie na Mikrotiku odpowiedni skrypt przekształcający ten plik w komendy wysłania sms-a z odpowiednimi odstępami czasu tak aby nie zapchać modemu np 1 sms co 10sekund. Wykluczy to blokadę operatora na wysyłanie seryjnych sms-ów, czas odstępu między wiadomościami mógłby być definiowany przez pyxisa i wypisywany jako zmienna do pliku txt z sms-ami.

Co wy o tym myślicie ?
Offline

slawek

  • Posty: 13
  • Rejestracja: pt gru 19, 2008 5:58 pm
  • Lokalizacja: Sieradz

Postndz lip 15, 2012 7:21 pm

Zawartość pliku mogła by wyglądać np tak:

/tool sms send usb3 "48653xxxxxx" message="Prosze o uregulowanie platnosci za fakture nr XXXX"
:delay 10s
/tool sms send usb3 "48565xxxxxx" message="Prosze o uregulowanie platnosci za fakture nr XXXX"
:delay 10s
/tool sms send usb3 "48523xxxxxx" message="Prosze o uregulowanie platnosci za fakture nr XXXX"
:delay 10s
/tool sms send usb3 "48725xxxxxx" message="Prosze o uregulowanie platnosci za fakture nr XXXX"
Offline

slawek

  • Posty: 13
  • Rejestracja: pt gru 19, 2008 5:58 pm
  • Lokalizacja: Sieradz

Postpn lip 16, 2012 4:05 pm

Mam dalsze wskazówki do stworzenia tej funkcjonalności:

Plik, który będzie wysyłany na Mikrotika będzie plikiem konfiguracyjnym o rozszerzeniu *.rsc i będzie on importowany do Schedulera np co 15 minut komendą: "/import sms_faktury.rsc".
Natomiast plik sms_faktury.rsc będzie zawierał następującą treść:

/system scheduler
add disabled=no interval=0s name=sms_faktury on-event="/tool sms send usb3 \"4\
8653xxxxxx\"
message=\"Prosze o uregulowanie platnosci za fakture nr XXXX\
\"
\r\
\n:delay 10s\r\
\n/tool sms send usb3 \"48565xxxxxx\" message=\"Prosze o uregulowanie plat\
nosci za fakture nr XXXX\"\r\
\n:delay 10s\r\
\n/tool sms send usb3 \"48523xxxxxx\" message=\"Prosze o uregulowanie plat\
nosci za fakture nr XXXX\"\r\
\n:delay 10s\r\
\n/tool sms send usb3 \"48725xxxxxx\" message=\"Prosze o uregulowanie plat\
nosci za fakture nr XXXX\"\r\
\n:delay 5s\r\
\n/system scheduler remove sms_faktury" policy=\
ftp,reboot,read,write,policy,test,winbox,password,sniff,sensitive,api \
start-date=jul/16/2012 start-time=15:47:30


Zmienne w tym skrypcie po kolei od góry:
- nr telefonu odbiorcy
- treść wiadomości
- odstęp między wysyłanymi wiadomościami podany w sekundach
- dzień oraz godzina rozpoczęcia wysyłania sms-ów

po wysłaniu ostatniego sms-a, wpis samoczynnie usuwa się z schedulera.
Dodam tylko, że czas rozpoczęcia wysyłania sms-ów musi być ustawiony na tyle do przodu aby plik po wysłaniu z pyxisa zdążył się zaimportować.

Wiem, że można by to było zrobić dużo prościej i tutaj mógłby się w tej kwestii wypowiedzieć kolega Gularz_pl.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn lip 16, 2012 4:10 pm

Ja tez chetnie poslucham co ma do powiedzenia.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Postśr lip 18, 2012 9:01 am

Pyxis pisze:Ja tez chetnie poslucham co ma do powiedzenia.


hmm najprostsza wersja juz jest :) w samym Pyxisie i po zabawie.

obecnie zrobiłem skrypt w php wysyłający sms-y przez serwis serwersms.pl
jest to w miarę tanie, dodatkowo mamy możliwość otrzymania potwierdzenia co z sms się stało.

Wysyłanie sms-a z poziomu MT no fajnie można :) tyle ze dodatkowo potrzebujemy wpiętego modemu, opłaconej karty, co prawda mozemy go uzyć do innych spraw np: awaryjny dostęp do MT.
Offline

slawek

  • Posty: 13
  • Rejestracja: pt gru 19, 2008 5:58 pm
  • Lokalizacja: Sieradz

Postpt lip 20, 2012 4:29 pm

Gularz_pl podsunąłeś mi właśnie dobry pomysł.
Zrobię to bez żadnej ingerencji w pyxisa, po prostu skrypt w php wyciągający dane o niezapłaconych fakturach z i-boka a następnie te dane będzie odpowiednio wrzucał do pliku konfiguracyjnego .rsc oczywiście tak żeby plik miałwszystko co jest niezbędne i wysyłał to po ftp na mikrotika :)
Ale to po urlopie teraz mi się nie chce za to brać...
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postndz lip 22, 2012 5:38 pm

Za dużo kombinacji. Po prostu wysyłanie SMS z Pyxisa za pomocą podłącznego telefonu (np. przez bluetooth) i już. Ta opcja jest potrzebna.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postpt sie 10, 2012 8:14 am

Szanowny Autorze aplikacji Pyxis,
czy doczekamy się wypraszanej opcji w Pyxisie, umożliwiającej wysyłanie SMS bezpośrednio z Pyxisa, poprzez telefon "podpięty" (COM, USB, Bluetooth itp.) do komputera?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt sie 10, 2012 8:31 am

Niestety nie. Nie ma gotowych komponentow ktore umozliwialyby wykonanie takiego zadania przez sama aplikacje, a pisanie driverow od "zera" raczej nie wchodzi w rachube.
Przykro mi.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postśr sie 15, 2012 10:03 am

Jest tego dużo w sieci, np. tutaj:
http://www.activexperts.com/serial-port ... to/delphi/
Ja nie jestem programistą, ale jak nie dajesz rady, to mogę podpytać dobrego fachowca.
Myślę jednak, że jak tylko wykażesz odrobinę chęci, to spokojnie dasz radę sam.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 15 gości