Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 1:36 am


PYXIS OPROGRAMOWANIE DLA ISP ?

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

slaw3k

  • Posty: 2
  • Rejestracja: śr lut 25, 2009 10:27 pm

PYXIS OPROGRAMOWANIE DLA ISP ?

Postśr lut 25, 2009 11:04 pm

Śledziłem cały watek odnośnie integracji i wdrożeniu PYXIS

Na obecnym etapie rozwoju programu jest wiele wątpliwości co do słuszności takiego wyboru. Wielu użytkowników bierze pod uwagę podstawową funkcjonalność programu jako user panel zapominając o najważniejszej sprawę jaka powinno zapewnić oprogramowanie dla ISP.
Co skłania mnie alby odłożyć wdrożenie tego programu :
1. Baza danych : silnik jest przestarzały praktycznie nie wspierany. Malo wydajny w dziedzinie która wymaga większej ilości danych
Czy ktoś z szanownych użytkowników zastanowił że działalność ISP tak dynamicznie rozwija się iż ilość klientów wzrasta powodując puchniecie bazy . Nie wyobrażam sobie takiego silnika bazy dla setek użytkowników wraz z wpisami CRM i historia serwisowania klienta
2. Wzorce wydruków faktur : Jest ustalony wzorzec i cóż brak możliwości edycji pól własnych i informacji potrzebnych dla konkretnego podmiotu
3. Raportowanie , Zestawienia : praktycznie ta funkcjonalność nie istnieje nie można wyodrębnić danych dla przychodów
I właśnie tu powstał problem . Jestem na etapie kończenia Sprawozdania dla UKE z działalności telekomunikacyjnej która obowiązuje z pewnością wszystkich tu zalogowanych . Nowe sprawozdanie obejmuje takie informacje dla UKE jak:
Liczba abonentów ogółem, Liczba abonentów ogółem na obszarach nie będących miastami
Przychody od abonentów przyłączonych do sieci, Przychody z tytułu opłat abonamentowych
z podziałem ogółem, konsumenci, biznes wiele innych które przysporzy nas o zawrót głowy

Dlatego zwracam uwagę by ostrożnie podejmować decyzje o migracji na to rozwiązanie bo baza klientów i fakturowanie iBOK to nie tylko ten zakres. Pomysł świetny możliwości duże daje ale autor zapomina o najważniejszej sprawie w tym oprogramowaniu SILNIK BAZY DANYCH
Zachęcam do otwartego wątku i wyrażenia swojej opinii
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 26, 2009 6:42 pm

Widze, ze nie dokonca sledzisz ten watek uwaznie.

ad 1)
Silnik BDE pracuje u mnie przy bazach zlecen serwisowych i streakerow gwarancyjnych na bazach ktorych ilosc rekordow (duuuuzych rekordow po 50 pol) przy zleceniach przekroczyla 10 tys a przy streakerach 40 tys rekordow.
Dziala jak burza i bez najmniejszego zajakniecia. Bazy spojne od grubo ponad 10 lat. IMO ten argument to zupelnie wyssales z palaca. Jak bedziesz mial firme z 10-15 tys klientow i zuwazysz spowolnienie, to specjalnie dla Ciebie przepisze na MySQLa pod ktorym bedzie chodzilo tak samo. :-)(program zreszta gdzie tylko sie da wykorzystuje zapytania SQLowe do baz poprzez TQuery zaimpementowany w BDE).
ad 2)
Modyfikowanie wygladu faktury - ja prowadze dzialalnosc 13 lat i nigdy do glowy mi nie przyszlo, zeby zmieniac i upiekszac fakture :-) To jest dokument ktory ma spelniac odpowiednie kryteria fiskalne. "Wodotryskow" nie przewiduje.
ad 3)
Wykorzystaj opcje filtrowania danych po grupach i wtedy rob odpowiednie raporty. Pomoze na pewno.

Zeby byla jasnosc - program nie jest generatorem sprawozdan do UKE. To juz 1x na rok mozesz zrobic sam poswiecajac na to nieco czasu i wykoprzystujac mozliwosci programu do niektorych obliczen.

Podsumowujac: Mysle, ze Pyxis pomimo swoich niedoskonalosci (bo zdaje sobie sprawe, ze rozwiazaniem idealnym nie jest - takich rozwiazan nie ma) jest programem pisanym przez ISP i dla ISP i to na tle konkurencji stawia go na niezlej pozycji. Zreszta wiekszosc zaimlementowanych funkcji albo sam wykorzystuje w swojej sieci, albo zostaly one podpowiedziane przez osoby dzialajace w tej branzy.
Musze tez zawsze pamietac o wypracowaniu pewnego kompromisu pomiedzy latwoscia konfiguracji i intuicyjnoscia obslugi a roznymi, mniej czy bardziej egzotycznymi funkcjami.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Postpt kwie 17, 2009 12:54 am

Pyxis pisze:Zeby byla jasnosc - program nie jest generatorem sprawozdan do UKE. To juz 1x na rok mozesz zrobic sam poswiecajac na to nieco czasu i wykoprzystujac mozliwosci programu do niektorych obliczen.

ALE o ile upraszcza taka funkcja zycie, klikam i widze ile mam w tym roku podlaczonych klientow, ile zaplacili za instalacje itp .... i tak jest malo czasu dla siebie, wiec po co GO marnowac na jakies obliczenia ???:>:):)

http://www.jzk.pl/przewodnik?id=isp
Ostatnio zmieniony pt kwie 17, 2009 11:44 am przez cienkib, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt kwie 17, 2009 8:50 am

Tylko do wdrozenia sa setki roznych pomocnych funkcji. Ja niestety musze wybierac, bo wszystkich wdrozyc sie nie da. Staram sie zaczynac od tych najbardziej potrzebnych. Te uzywane 1x do roku zostawiam raczej na koniec. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

slaw3k

  • Posty: 2
  • Rejestracja: śr lut 25, 2009 10:27 pm

Postpt kwie 17, 2009 9:20 am

Obserwując postawę autora oprogramowania zauważam pewną zależność
Produkt powstaje ww/g zasady "wschodniej"

użytkownicy dla oprogramowania
a nie oprogramowanie dla użytkowników

Każdy software je po to by ułatwiać prace a nie przysparzać problemów by w końcu spowodować wiekszy nakład pracy

Kolego robisz produkt i ignorujesz wszelkie uwagi odnośnie jego funkcjonalności. W swojej racji zamykasz ten produkt tak samo jak zamknięty jest dla rozwoju.
Tak moje słowa krytyki są i będą bo pomysł dobry ale wróżenie beznadziejne

Otwórz się na pomysły i sugestie ludzi którzy Ci zaufali kupując produkt !!
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt kwie 17, 2009 9:53 am

Hm....90% funkcjonalnosci tego produktu to pomysly uzytkownikow. Wiecej sie chyba nie da. Slucham z uwaga kazdej sugestii.
Ale jedna sprawa - to nie moze byc koncert zyczen! Nie kazda sugestia niestety bedzie uwzgledniona. To co przydaje sie mocno jednemu, drugiemu bardzo przeszkadza. Wcale nie jest latwo wybrac co ma byc wdrozone, a czego nie robic. Wszystkich zadowolic sie nie da. Taki Swiat niestety.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postndz maja 10, 2009 12:41 pm

... i to jest podejście Pana Piotra. Również sugerowałem ja i wielu użytkowników Pyxisa wiele ciekawych rozwiązań. Zazwyczaj słyszałem odpowiedź:
... nie jest to LMs, .... ta opcja nikomu nie będzie potrzebna lub inne odpowiedzi które były stanowczo wymijające. Czy robi Pan produkt tylko dla siebie czy dla osób które Panu zaufało?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz maja 10, 2009 1:23 pm

Wile propozycji jest w stylu: "Ja u siebie robie to tak a tak, bo tak zaczalem kiedys i nie chce mi sie tego zmieniac. Prosze dostosowac oprogramowanie do moich potrzeb."

Jesli masz jakies ciekawe propozycje, to nieomieszkam ich wdrozyc. Przeciez mi zalezy chyba najbardziej zeby Pyxis sie dobrze sprzedawal i pasowal jak najwiekszej liczbie uzytkownikow. Ale zaznaczam po raz kolejny: Pyxis to nie jest koncert zyczen! Prosze tego tak nie traktowac i nie brac do siebie, jesli jakas propozycje nie zostanie uwzgledniona. Po prostu wszystkiego wdrozyc sie nie da w jednym oprogramowaniu.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Postwt lis 17, 2009 1:33 pm

cienkib pisze:
Pyxis pisze:Zeby byla jasnosc - program nie jest generatorem sprawozdan do UKE. To juz 1x na rok mozesz zrobic sam poswiecajac na to nieco czasu i wykoprzystujac mozliwosci programu do niektorych obliczen.

ALE o ile upraszcza taka funkcja zycie, klikam i widze ile mam w tym roku podlaczonych klientow, ile zaplacili za instalacje itp .... i tak jest malo czasu dla siebie, wiec po co GO marnowac na jakies obliczenia ???:>:):)


CZEKAMY na ta funkcje !!!
klikam i widze ile mam w tym roku podlaczonych klientow, ile zaplacili za instalacje itp
Pyxis pisze:Wile propozycji jest w stylu: "Ja u siebie robie to tak a tak, bo tak zaczalem kiedys i nie chce mi sie tego zmieniac. Prosze dostosowac oprogramowanie do moich potrzeb."

tu chodzi o to, ze kazdy ma opcje rozwoju itp swojej firmy i NIE bedzie jej dostosowywal do TWOJEJ na sztywno ustawionej, daj mozliwosc w programie takiej konfiguracji ABY kazdy mogl sobie samemu ja dostosowac i TO nie jest prosba "dostosowac oprogramowanie do moich potrzeb"

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości