Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 1:39 pm


Pyxis + Mikrotik - address-list itp

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

_Sheriff_

  • Posty: 3
  • Rejestracja: śr gru 05, 2012 9:10 pm
  • Lokalizacja: 50.020'N 22.679'E

Pyxis + Mikrotik - address-list itp

Postczw gru 06, 2012 9:22 am

Witam.

1. Czy pyxis ma tylko takie możliwość wprowadzania zmian jak na stronie głównej podano? czy nie są tam wymienione wszystkie funkcje?

2. Czy jest możliwe zamówienie kilku dodatkowych zmian?

2a. jeśli tak, to miałbym takie propozycje:

a. dodanie ip klienta do listy adresowej w /ip firewall address-list.

b. dodanie klienta w UserManager + tuż po tym przypisanie profilu w UserManager.

c. dodanie zakładki pozwalającej dodawanie wpisów w /ip web-proxy access

d. exportowanie danych użytkowników w formie składni do zaimportowania do Mikrotika np: /ppp secret add name=a password=b ip-adress=123.13.13.3 profile=.... itd

Myślę ze te kilka opcji bardzo by usprawniło pracę wszystkim korzystającym z Mikrotika i Pyxis'a.


Czy jest możliwość zamówienia takiego dodatku lub wdrążenia do tego co już istnieje?
_Sheirff_
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw gru 06, 2012 12:49 pm

Przekazalem temat koledze zajmujacemu sie wspolpraca z MT.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Postpt gru 07, 2012 8:57 am

Często modyfikuję skrypty na specjalne życzenie więc możliwości są.
Dodawanie IP do addres listy ten temat jest i działa tyle że powiązany jest z zaległościami skrypt mozna modyfikować tak aby w zależności od wielkosci zadłużenia abonenta dodac do innej adres listy.
Z UserManagerem jest problem ponieważ jest problem z składnią API/SSH, raz przerabiałem skrypt ale przed aktualizacją MT trzeba było kasować wcześniejsze ustawienia.
Web proxy tu to już zależy co chcemy, ale zmienne musi nam podać Pyxis i to musiał by dodać p.Piotr
Eksportowanie danych nie wiem w jakim celu ? teraz te dane są modyfikowane/dodawane bezpośrednio ze skryptu, jeśli chcesz dodatkowo otrzymać plik w formie eksportu to nie ma z tym problemu tylko jaki cel ? :D

Ogólnie współpraca Pyxisa z MT nie jest tematem zamkniętym, musimy tylko wiedzieć co chcecie otrzymać :)
Offline

_Sheriff_

  • Posty: 3
  • Rejestracja: śr gru 05, 2012 9:10 pm
  • Lokalizacja: 50.020'N 22.679'E

Postsob gru 15, 2012 9:41 pm

Dodawanie IP do addres listy ten temat jest i działa tyle że powiązany jest z zaległościami skrypt mozna modyfikować tak aby w zależności od wielkosci zadłużenia abonenta dodac do innej adres listy.

- potrzebuje niezależnie od zaległości mieć możliwosć przypisania IP do różnych list jednocześnie.
Z UserManagerem jest problem ponieważ jest problem z składnią API/SSH, raz przerabiałem skrypt ale przed aktualizacją MT trzeba było kasować wcześniejsze ustawienia.

- tu nie wiem czy jest taki duży problem, z pod konsoli usermanager wygląda identycznie jak MT, również pod względem składni. Myślę ze jest to do zrobienia, w sumie dużo nie trzeba, tylko możliwość dodawania user'a.
np:
Kod: Zaznacz cały
/tool user-manager user> add name=x subscriber=admin password=y ip-address=1.2.
3.4 first-name=c location=yc phone=123456 last-name=er email=dse@w.pl comment=cos username=kk

a następnie przypisanie go do profilu, to kolejna komenda i to by było na tyle, plus ewentualne komendy typu "set" gdybyśmy mu w pyxisie zmienili jakieś dane, to w UM też mogło by się zmienić.

Web proxy tu to już zależy co chcemy, ale zmienne musi nam podać Pyxis i to musiał by dodać p.Piotr

- tu po prostu chciał bym mieć w pyxisie taką samą zakładkę access jak w winboxie, w zupełności by mi wystarczyła (mówię o opcjach, nie koniecznie wyglądzie).
Obrazek

Eksportowanie danych nie wiem w jakim celu ? teraz te dane są modyfikowane/dodawane bezpośrednio ze skryptu, jeśli chcesz dodatkowo otrzymać plik w formie eksportu to nie ma z tym problemu tylko jaki cel ?

- to możemy sobie na razie darować (pisałem to pod wpływem emocji ;-) ).

Mamy również tzw "ochrone rodzicielską" zrobioną, że klient loguje się na stronę, może na niej określić w jakich godzinach i dniach ma być wyłączony internet, lub jakie strony mają być wyłączone lub włączone itp rzeczy, czy jest możliwość wdrążenia tego do iBOK'a, a zarazem co się rozumie samo przez sie do pyxis'a, ewentualnie umieszczenie linku do zewnętrznej strony z takimi opcjami ?
_Sheirff_
Offline

_Sheriff_

  • Posty: 3
  • Rejestracja: śr gru 05, 2012 9:10 pm
  • Lokalizacja: 50.020'N 22.679'E

Re: Pyxis + Mikrotik - address-list itp

Postndz cze 16, 2013 12:56 pm

Witam, wracam do tematu, który chwilowo został porzucony z braku czasu.
Lecz jednak powoli brakuje pewnych opcji.
Jeszcze raz przedstawię "nasze" zapotrzebowanie/oczekiwania :wink:

00. Dodawanie/Usuwanie klienta do kilku address-lists jednocześnie na Mikrotiku (/ip firewall address-lists).
01. Dodawanie/Usuwanie klienta z zakladki /ip proxy access .
02. Dodawanie/Usuwanie/Edytowanie klienta do Mikrotik'owego UserManager'a .
- jeśli to możliwe i wykonalne dla wersji MT 6.x

Bardzo proszę o informację czy jest to możliwe do zrobienia i w jakim czasie?
Pozdrawiam
_Sheirff_
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Re: Pyxis + Mikrotik - address-list itp

Postczw lip 04, 2013 10:35 pm

_Sheriff_ pisze:Witam, wracam do tematu, który chwilowo został porzucony z braku czasu.
Lecz jednak powoli brakuje pewnych opcji.
Jeszcze raz przedstawię "nasze" zapotrzebowanie/oczekiwania :wink:

00. Dodawanie/Usuwanie klienta do kilku address-lists jednocześnie na Mikrotiku (/ip firewall address-lists).
01. Dodawanie/Usuwanie klienta z zakladki /ip proxy access .
02. Dodawanie/Usuwanie/Edytowanie klienta do Mikrotik'owego UserManager'a .
- jeśli to możliwe i wykonalne dla wersji MT 6.x

Bardzo proszę o informację czy jest to możliwe do zrobienia i w jakim czasie?
Pozdrawiam


jush sie wypowiadalem :) wszystko poza usermanagerem jest do zrobienia od reki :D
z userm managerm jest taki problem ze obsługując go API czy ssh nie trybi komenda :D poprostu MT twierdzi ze nie ma takiej komendy chociaż z palca działa, nie wiem jak to wyglada w wersji 6.x ale z 5.x był z tym kłopot
nastepny klopot to wersja samego usermenagera pomiedzy wersjami zmienia sie składnia komend :) ot taki psikus ze strony MT

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości