Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 11:17 am


Trzy propozycje :-)

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Trzy propozycje :-)

Postśr lut 20, 2013 4:09 pm

Mam takie trzy propozycje które z pewnością poprawią funkcjonalność programu i zaoszczędzą czas komuś kto chce wyciągnąć jakieś zestawienia z Pyxis-a.

1
- po otwarciu okna "zestawienie opłat" bardzo przydało by się podsumowanie sum wszystkich kolumn (suma całego roku) pomocna była by też funkcja lepszego filtrowania zestawień, na początek dodanie możliwości uwzględnienia "grupy" tak jak możemy filtrować w oknie głównym programu np. wybieramy "firmy" do tego "grupę" i mamy ładne podliczone zestawienie firm w interesującej nas grupie jak znalazł do raportu uke :-)
- ten sam kłopot mamy w oknie "Faktury VAT-lista" odfiltrować tam praktycznie nic nie można za wyjątkiem zakresu dat ale i wtedy nie ma żadnego podsumowania (jest ilość wszystkich FV w bazie i suma wszystkich w bazie nierozliczonych) a już by coś dało gdyby ta ilość FV suma FV i suma nierozliczonych była dodatkowo podawana do wybranego zakresu dat.

2
- filtrowanie baz w Pyxis-ie oparte jest na wcześniej zdefiniowanych grupach i przypisaniu ich do klientów i jest OK, ale trzeba pomyśleć nad rozbudową tej funkcjonalności w oknie głównym (albo dodatkowym oknie) bo teraz możliwości filtrowania są słabe. Możliwość ukrycia/pokazania jednej grupy i filtr on/off to zbyt mało koniecznie przydałoby się wybranie 2-3 grup jednocześnie np. dla formularza uke trzeba wyszukać ile userów to firmy i teraz jeszcze podzielić tę grupę na sposób podłączenia, obecnie to nie jest możliwe i trzeba to robić "na piechotę" i wzywać imię Pana na daremno :-( (nie ma problemu jak ktoś ma 50 userów a w tym 5 firm ale reszta .....)

3
- grupy jakie definiujemy i przypisujemy do userów ułatwiają nam lepsze filtrowanie bazy i warto pomyśleć jak zwiększyć ilość grup przypisanych do usera. Teraz jest 5 i czasem mi osobiście brakują z 2 pola, może to zrobić na zasadzie listy tak jak w edytorze do tworzenia grup a może jeszcze 2-3 pola się gdzieś zmieszczą :-)
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Re: Trzy propozycje :-)

Postsob lut 23, 2013 1:20 am

ad .2 nie wiem gdzie masz kłopot ?

Ja ustawiam filtr
abonent
abonet fv mail
abonet fv poczta
firma
itd
i w ten sposób wyświetlam to co mi potrzebne :) kwestia odpowiedniego definiowania zmiennej

mozesz jeszcze filtrowac w bazie sprzetu np po miejscu podłaczenia :)
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Re: Trzy propozycje :-)

Postsob lut 23, 2013 3:47 am

nie ma problemu, to taka propozycja/pomysł :) nie wiem czy się dobrze rozumiemy :) Ty proponujesz zdefiniowanie grupy na każdą okoliczność, o ile rozumiem w/g Twojego pomysłu i przykładu definiujemy grupy:
abonent
abonent fv mail
abonent fv poczta
firma
firma fv mail
firma fv poczta
czyli 6 grup które przypisujemy userom a później możemy je wybierać jako filtr w głównym oknie (ale tylko jeden)

ja proponowałem mały krok dalej tzn. w celu większej możliwości filtrowania dodać dodatkowe pola z wyborem filtrów (1-2 podfiltrów-każdy kolejny filtr odfiltrowuje z wyniku wcześniejszego filtra) bo w kartotece klienta można ustawić 5 grup co daje już sporo kombinacji :)
a w/g powyższego przykładu wystarczy zdefiniować 4 grupy:
abonent
firma
fv mail
fv poczta

i możemy uzyskać ten sam efekt filtrowania
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Trzy propozycje :-)

Postśr mar 27, 2013 5:53 pm

Przy zesawieniach budownych na podstawie tabeli glownej programu jest automatycznie narzucane filtrowania aktualnie nalozone na tabele. Dotyczy to tez zestawienia oplat.

Takie mnizenie bytow w grupach uzytkownikow nie za bardzo ma sens. Segregowanie poczta/email odbywa sie automatycznie na podstawie pola "korespondencja seryjna" wiec po co robic to po grupach. To samo dotyczy rozbicia na firmy i prywatnych.

Laczenia filtrowania grup czy ich wykluczania proscie zrealizowac robiac np 2x dana operacje automatyczna czy masowa dla konkretnej grupy. To szybsza opcja i latwiejsza niz taki budowanie filtrowania z grup.

Na obecnym poziomie filtrowania ciezko mi wyobrazic sobie operacje niemozliwa do zrobienia w miare automatycznie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

mz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: śr gru 29, 2010 7:38 pm

Re: Trzy propozycje :-)

Postpt kwie 26, 2013 12:22 am

A czy nie da się przerobić grupowania w taki sposób jak jest to w nowym excelu? wybieram sobie polem eyboru które grupy mają mi się pokazać. Proste i skuteczne rozwiązanie.
mz

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości