Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 1:26 am


wysyłanie poczty

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

wysyłanie poczty

Postsob kwie 13, 2013 9:52 pm

proszę o wprowadzenie możliwości wyboru kodowania przy wysyłaniu poczty e-mail bezpośrednio z pyxisa !!!!
Na dzień dzisiejszy, w Pyxisie ten moduł jest bezużyteczny o czym Pan Piotr doskonale wie.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: wysyłanie poczty

Postśr kwie 17, 2013 8:05 am

marcin_siedlce pisze:proszę o wprowadzenie możliwości wyboru kodowania przy wysyłaniu poczty e-mail bezpośrednio z pyxisa !!!!
Na dzień dzisiejszy, w Pyxisie ten moduł jest bezużyteczny o czym Pan Piotr doskonale wie.

Pier...cie Hipolicie.
Wysyłanie poczty z Pyxisa działa dobrze, a jeżeli masz problem z kodowaniem, to nie opowiadaj, że "moduł jest bezużyteczny". Owszem - przydała by się opcja wyboru kodowania.
Reasumując, ten "moduł" jak to określiłeś - jest bardzo przydatny i użyteczny!
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Re: wysyłanie poczty

Postśr kwie 17, 2013 6:55 pm

rzirzi pisze:
marcin_siedlce pisze:proszę o wprowadzenie możliwości wyboru kodowania przy wysyłaniu poczty e-mail bezpośrednio z pyxisa !!!!
Na dzień dzisiejszy, w Pyxisie ten moduł jest bezużyteczny o czym Pan Piotr doskonale wie.

Pier...cie Hipolicie.
Wysyłanie poczty z Pyxisa działa dobrze, a jeżeli masz problem z kodowaniem, to nie opowiadaj, że "moduł jest bezużyteczny". Owszem - przydała by się opcja wyboru kodowania.
Reasumując, ten "moduł" jak to określiłeś - jest bardzo przydatny i użyteczny!


1. Licz się ze słowami. Czy w ogóle wiesz kto to jest Hipolit? Może i fakt, że w podstawówce cię tego nie uczą.

2. 99,99% szanujących się pod względem bezpieczeństwa serwerów na których są świadczone usługi e-mail posiada zabezpieczenia (kodowania).

3. Ze względu, gdyż używam poczty od bardzo dobrego usługodawcy (Gmail) wysyłanie poczty z Pyxisa dla mnie jest bezużyteczne i to podtrzymuję.

4. Dalej wnioskuję o możliwość wyboru kodowania.

5. Bardzo proszę o głos Pana Piotra co w tym temacie da się zrobić
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: wysyłanie poczty

Postśr kwie 17, 2013 10:33 pm

Robicie zamęt. Przez kodowanie to rozumiem jest kodowanie znaków np pL literek. A to o czym mowa to chyba szyfrowanie? Niby znaczenie podobne - ale w systemach pocztowych oznacza co innego.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: wysyłanie poczty

Postśr kwie 17, 2013 11:00 pm

Ja tez zrozumialem, ze chodzi o kodowanie polskich znakow w wiadomosciach. :?:
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: wysyłanie poczty

Postsob kwie 20, 2013 6:49 pm

Tak, dla mnie też "kodowanie" to kwestia znaków diaktrycznych.
Prawdą jest, że jest z tym problem, ale stwierdzenie "ten moduł jest bezużyteczny" jest mocno przesadzone!
Fakt jest taki, że funkcja wysyłania wiadomości e-mail działa bardzo dobrze, ale w zależności od serwera, często występują "krzaki" zamiast polskich znaków.
Offline

Simnet

  • Posty: 36
  • Rejestracja: pn kwie 16, 2012 7:35 pm

Re: wysyłanie poczty

Postśr maja 01, 2013 2:28 pm

Witam. Mam pytanko: czy ktoś próbował skonfigurować wysyłanie poczty z PYXISa poprzez serwery gmaila?
Test odrzuca poprawnośc konfiguracji (poprzez interię wszystko śmiga).
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: wysyłanie poczty

Postśr maja 01, 2013 9:17 pm

Google wymaga (bez mozliwosci zmiany tej opcji!) szyfrowanego polaczenia a klient pocztowy Pyxisa takiej opcji nie wspiera, wiec moze byc z tym niejaki problem.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Simnet

  • Posty: 36
  • Rejestracja: pn kwie 16, 2012 7:35 pm

Re: wysyłanie poczty

Postczw maja 02, 2013 3:13 pm

ok. Dziękuję za odpowiedź, przynajmniej nie będę tracił czasu na próby :)
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Re: wysyłanie poczty

Postpt maja 03, 2013 10:35 pm

Pyxis pisze:Google wymaga (bez mozliwosci zmiany tej opcji!) szyfrowanego polaczenia a klient pocztowy Pyxisa takiej opcji nie wspiera, wiec moze byc z tym niejaki problem.


więc prosimy aby Pyxis wspierał taką opcję
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: wysyłanie poczty

Postśr maja 08, 2013 11:55 am

Też się przyłączam do prośby. Wkrótce będzie tak że żadna poczta nie przyjmie majla jeśli nie będzie połączenie szyfrowane.
Offline

WIETNET

  • Posty: 8
  • Rejestracja: czw mar 15, 2012 11:53 pm

Re: wysyłanie poczty

Postndz cze 21, 2015 1:33 pm

W takim razie jaka domena pozwala wysyłać wiadomości nieszyfrowana - ma ktoś sprawdzoną?
Ja testowałem na Gmailu i superhoscie niestety nie ma opcji wysyłania maili nieszyfrowanej...
Od 1 lipca chciałbym zacząć wysyłać maile z Pyxisa 4 więc z góry dzięki za szybką odpowiedź :)
Offline

zefirekx

  • Posty: 7
  • Rejestracja: pt lis 15, 2013 6:13 pm

Re: wysyłanie poczty

Postśr lip 08, 2015 6:24 pm

Czy ktoś może mi udzielić informacji z jakiej poczty można wysyłać maile bezpośrednio z Pyxis .Gmail wiemy nie działa. Na wp próbuje i też nie idzie.
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Re: wysyłanie poczty

Postśr lip 08, 2015 10:53 pm

Z każdej która nie wymaga ssl połączenia z serwerem.
Offline

WIETNET

  • Posty: 8
  • Rejestracja: czw mar 15, 2012 11:53 pm

Re: wysyłanie poczty

Postwt sie 04, 2015 9:36 pm

Ja niestety poległem z wysyłaniem poczty bezpośrednio z pyxisa... próbowałęm na o2 okazało sie ze o2 dropuje po 50 wysłanych mailach.
Zainstalowałem Pocztę Live skonfigurowałem i działa...
Wysyłanie bezpośrednio z pyxisa jak dla mnie nie jest obsługiwane (wyjątek jak ma ktoś postawiony własny serwer pocztowy).
Następna

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron