Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 2:55 pm


bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

sert

  • Posty: 24
  • Rejestracja: ndz mar 25, 2012 4:44 pm

bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postśr kwie 17, 2013 7:05 pm

krew mnie zalewa z ta max iloscia pozycji, pisalem o tym juz tu: viewtopic.php?f=4&t=385&p=2034#p2034
kupilem program, teraz kupilem upgrade do wersji 3, obecnie przy 5 pozycjach obcina reszte faktury

nie mam zamiaru wlaczac czy wylaczac drukowanie blankietow jak dopisuje jakas fakture na ktorej jest 5 pozycji
nie mam zamiaru o tym caly czas pamietac, czas mam poswiecac na prowadzenie firmy a nie na tym czy dodalem do faktury o jedna pozycje wiecej i klient otrzyma zle wydrukowana fakture

jak problemem moze byc wygenerwanie tak faktury aby blankiet w tym przypadku drukowal sie na kolejnej stronie
przeciez to jest program do fakturowania!!!

ponadto kiedys juz pisalem na temat pola UWAGA pierdółka a chyba każdy przyzna racje jak wstawia sie date (przycisk wstaw date) data powinna wyskakiwac nie w kolejnym wierszu a zawsze w pierwszym tak aby historia ukladala sie od pierwszej liniji do ostatniej a nie na odwrót, chyba kazdy sledzi bierzące sprawy a nie te stare, to tez nie zostalo zamienione!!!

kupilem upgrade z mysla ze m.in. takie rzeczy zotana poprawione
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postśr kwie 17, 2013 10:58 pm

To nie sa bledy tylko raczej zmiany w funkcjonalnosci.
Jak maja zrobic drukowanie dwustronicowych faktur uzytkownicy korzystajacy z gotowych blankietow? Przekladac co ktoras fakture czysta kartka?
Mnie krew zalewa jak uzytkownik piszac o funkcjach programu nie spoglada ani centymetra poza swoje podworko. Ja musze o takich rzeczach niestety myslec.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

sert

  • Posty: 24
  • Rejestracja: ndz mar 25, 2012 4:44 pm

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postczw kwie 18, 2013 12:18 pm

nie ma maja blankietow, po prostu chce wydrukowac fakture + blankiet

sorry ale czy ja wymagam od programu aby robil kawe???
dla mnie oczywiste jest ze jak dodaje pozycje do faktury to faktura musi się wydrukowac calosci a nie obcieta

nie jestem zlosliwy ale nie wyobrażam sobie sytuacji ze ide do sklepu i kasjerka mowi, prosze odlozyc jeden produkt bo ma pan 5 pozycji, a kasa fiskalna drukuje paragon z 4 pozycjami

Ja nie moge myslec o Twoim podwórku tak jak Ty nie myślisz o moim, przecież to Ty pisałeś ten program a nie ja.
Nie wymagam aby było to wprowadzone w 24h tylko pisałem o problemie juz w maju 2012 roku wiec sorry ale czasu a czasu. Ponadto to chyba tobie powinno zależeć na udoskonaleniu programu, gdyż czym lepszy produkt w dobrej cenie tym wiecej klientow.
Ja osobiście jestem wstanie placic czesciej za aktualizacje ale zeby rzeczywiscie bylo sporo zmian i innowacji np. raport siis, np mozna juz wprowadzic w infrastrukturze oraz w polu urzadzenia abonentow wspolrzędne, w kolejnych aktualizacjach tylko odpowiednio pobrac dane tak aby wstawiac je do raportu siis
Wiem ze prosto się pisze ale przeciez nie chce abyś to robił gratis, gdyż za program zaplacilem i za aktualizacje tez place.

pozdro
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postczw kwie 18, 2013 8:03 pm

Pyxis pisze:To nie sa bledy tylko raczej zmiany w funkcjonalnosci.
Jak maja zrobic drukowanie dwustronicowych faktur uzytkownicy korzystajacy z gotowych blankietow? Przekladac co ktoras fakture czysta kartka?
Mnie krew zalewa jak uzytkownik piszac o funkcjach programu nie spoglada ani centymetra poza swoje podworko. Ja musze o takich rzeczach niestety myslec.


To akurat myślę nie problem pogodzić. Na pewno odsetek tych którzy korzystają z blankietów i większej ilości pozycji jest znikomy. Wystarczyłoby dodać wyraźną informację (np przy ptaszku o druku kompletnych blankietów) że przy przekroczeniu x pozycji funkcja nie będzie poprawnie drukowała blankietu.
Obie strony powinny być wtedy zadowolone.
Offline

sert

  • Posty: 24
  • Rejestracja: ndz mar 25, 2012 4:44 pm

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postndz sie 11, 2013 12:48 pm

sert pisze:ponadto kiedys juz pisalem na temat pola UWAGA pierdółka a chyba każdy przyzna racje jak wstawia sie date (przycisk wstaw date) data powinna wyskakiwac nie w kolejnym wierszu a zawsze w pierwszym tak aby historia ukladala sie od pierwszej liniji do ostatniej a nie na odwrót, chyba kazdy sledzi bierzące sprawy a nie te stare, to tez nie zostalo zamienione!!!

kupilem upgrade z mysla ze m.in. takie rzeczy zotana poprawione



Widzę że problem jest to zrobić, taka pierdoła a proszę o to kolejny raz, a chyba każdy zgodzi się, ze tak to powinno działać a nie jak obecnie?
Offline

ARKOM

  • Posty: 6
  • Rejestracja: pt maja 22, 2009 9:15 pm

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postsob wrz 07, 2013 12:54 am

jestem od początku z tym programem i nie nauczyliście się , że autor dodaje tylko te zmiany , które jemu pasują. Jak by się zdarzyło , że jemu by ucinało fakturę to by coś wymyślił a tak to ma w dupie. Powinno być tak jak w USA gdzie pisze się , że do pralki nie wolno wkładać zwierząt a jak ktoś włoży to jego problem. To w tym przypadku autor powinien napisać w opisie zalety jak i wady programu i nie da rady mieć na fakt 5 pozycji bo ucina i będzie spokój. Ale Pan "AUTOR" pod moim postem napisze odpowiednią riposte tak żeby moje słowa tak obrócił żebym dostał pstryczka w nos.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników PYXISA.


PS. ponad 4000 klientów w pyxisi startowaliśmy od 100 było super teraz uruchamia się 20 min zleceń serwisowych już nie wypisujemy brniemy w tym dalej bo lenistwo ale LMS stoi i ponad 2000 klientów dopisanych działa super radius ospf zespolone tylko boli bo jeszcze 4000 tys trzeba przepisać do tego czasu pewnie jeszcze aktualizacje zdążymy wykupić bo niema kiedy tego zrobić. Chyba , że PYXIS będzie się rozwijał to w drugą strone mamy mniej do przpeisania :D
isp
Offline

piotrzak

  • Posty: 7
  • Rejestracja: ndz gru 16, 2012 8:55 pm

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postsob wrz 07, 2013 8:13 am

ARKOM pisze:jestem od początku z tym programem i nie nauczyliście się , że autor dodaje tylko te zmiany , które jemu pasują. Jak by się zdarzyło , że jemu by ucinało fakturę to by coś wymyślił a tak to ma w dupie. Powinno być tak jak w USA gdzie pisze się , że do pralki nie wolno wkładać zwierząt a jak ktoś włoży to jego problem. To w tym przypadku autor powinien napisać w opisie zalety jak i wady programu i nie da rady mieć na fakt 5 pozycji bo ucina i będzie spokój. Ale Pan "AUTOR" pod moim postem napisze odpowiednią riposte tak żeby moje słowa tak obrócił żebym dostał pstryczka w nos.

Odważnie, ale trzeba NIESTETY przyznać rację :(
Program jest naprawdę super, ale doproszenie się o jakaś funkcjonalność, która akurat "nie pasuje" autorowi - graniczy z cudem.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: bledy o ktorych pisalem rok temu a nadal niepoprawione

Postsob wrz 07, 2013 10:37 am

W nowej wersji jest opcja archizwizacji dokumentow do osobnej bazy ktora nie jest otwierana przy starcie programu,tylko w momencie siegania do dokumentow archiwalnych. To uklon w strone klientow, ktorzy maja dua ilosc klientow i uzywaja Pyxisa od dawna i ladowanie baz trwa z powodu ich objetosci dlugo (chociaz 20 mi to czas zupelnie abstrakcyjny - raczej 2min).

Na ucinanie faktur przy 6 pozycjach jest tylko jedna rada: Wylaczyc drukowanie formularza przelewu. Tam sie po prostu fizycznie nie zmiesci wiecej, bo format papieru to tylko A4. Cos za cos. Z drugiej strony ilu ISPow ma tak rozbudowana miesiaczna FV dla klinta? To jednak nie jest powszechne w naszej branzy.

Niestety jako AUTOR jestem tym "buforem" ktory musi dokladnie analizowac pomysly klientow. Jesli bym bezkrytycznie wdrazal wszystko co klienci wymyslili, uwierzcie prosze, ze programu nie dalo by sie uzywac. NIe bede tego robil ani uzytkownikom, ani sobie. Za duzo osob mi zaufalo i juz dawno przestalo to byc dla mnie "zabawa". Szkoda, ze milcza na forum uzytkownicy ktorych pomysly zostaly wdrozone, bo od jakis 2 lat to jest w dziale changelog na www, to w 70% pomysly pozyskane wlasnie od klientow i wdrozone w programie. Ja proponuje nie podchodzic do tematu wdrozenia lub nie jakiegos pomyslu tak osobiscie. Nikomu nie obiecywalem ani nie obiecuje, ze Pyxis bedzie programem typu "koncert zyczen". Zostawiam sobie jako koordynatorowi tego projektu niedemokratyczna wladze rozsadzania co sie w programie znajdzie, a co nie ma racji bytu (najczesciej glownie z technicznych czy logicznych przyczyn ktirych nie zawsze mam sile przy kolejnym nietrafionym pomysle wyluszczac, za co przepraszam z gory).
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości