Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 11:03 am


wezwanie do zapłaty

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

wezwanie do zapłaty

Postpt paź 04, 2013 10:46 pm

Proponuję wprowadzić pewną modyfikację do druku wezwań zapłaty:

Przykład - klient każdą swoją wpłatę opisuje za jaki miesiąc ją wnosi i zapomniał załóżmy zapłacić lipca. Sierpień zapłacił już normalnie. We wrześniu Pyxis stwierdza że brak 1 opłaty - ale ze względu na algorytm księgowania niedopłata jest za sierpień.Chcę drukować wezwanie do zapłaty, ale z automatu mogę tylko na sierpień który to klient ma zapłacony. (Klient bywa przekorny i upiera się ze on to uregulował)

Więc proponuję przy wydruku wezwań dać możliwość wyboru której faktury wezwanie dotyczy. Wybór byłby jednorazowy i w żaden sposób nie ingerowałby w zaksięgowane płatności. Po opłaceniu przez klienta takiej zaległej faktury wszystko się wyprostowuje z automatu.

Co koledzy i Autor na to?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: wezwanie do zapłaty

Postsob paź 05, 2013 10:27 pm

To takie troszke sztuczne wprowadzanie zametu chyba. Moim zdaniem. W atkich sytacjach bardzo pomaga wyslanie klientowi tabeli oplat na maila. Szybko mu to uswiadomi, kidy nie mial wplaty i jak jego wplaty zostaly rozksiegowane.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: wezwanie do zapłaty

Postndz paź 06, 2013 11:50 am

Pyxis pisze:To takie troszke sztuczne wprowadzanie zametu chyba. Moim zdaniem. W atkich sytacjach bardzo pomaga wyslanie klientowi tabeli oplat na maila. Szybko mu to uswiadomi, kidy nie mial wplaty i jak jego wplaty zostaly rozksiegowane.


A jak nie pomaga i trzeba wezwanie?
Dlaczego zaraz wprowadzanie zamętu - żeby tego uniknąć zaproponowałem tylko jednorazowe zaznaczenie faktury której dotyczyłoby wezwanie. Tylko jednorazowo i tylko dla celu wydruku.

Moim zdaniem proste i skuteczne (siła wezwania jest większa)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: wezwanie do zapłaty

Postndz paź 06, 2013 12:30 pm

Jesli faktycznie chcemy wejsc na droge formalna, to tym bardziej lepiej nie wprowadzac zametu w papierach. Takie ksiegowanie nie zmieni warosci zobowiazan klienta.
Jestem sceptycznie nastawiony do tej propozycji.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: wezwanie do zapłaty

Postndz paź 06, 2013 12:53 pm

No to jeśli ma być zamęt, to wprowadzić mechanizm oznaczania takich faktur jako niezapłacone (Przesunięcie kolejki zapłaconych faktur) - tak ażeby było to formalnie



Czyli wychodzi na to że mając fajny program który ma to robić za nas, musimy takie wezwania robić z palca.

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości