Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 12:31 am


Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postsob gru 21, 2013 2:51 pm

Proponuję dodać opcję przy wystawianiu faktury gotówkowej - automatyczne tworzenie wpisu KP w tabeli opłat.
Np jako zaznaczenie odpowiedniego "ptaszka" w edycji faktury "dodaj wpis w tabeli opłat"
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postpn gru 23, 2013 12:44 pm

Rozumiem, ze chodzi o gotowkowa nie oplacana w jakims terminie. (gotowka, 0 dni)?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postpn gru 23, 2013 7:15 pm

Pyxis pisze:Rozumiem, ze chodzi o gotowkowa nie oplacana w jakims terminie. (gotowka, 0 dni)?


tak, do tej pory nawet nie uwzględniałem takich faktur w tabeli opłat, wystarczyła mi tylko informacja w wykazie faktur że jest rozliczona.
Przy wprowadzeniu salda, Pyxis będzie porównywał tabele opłat z wystawionymi fakturami - więc dobrze by z automatu taka faktura tam trafiała. Faktura gotówka, termin 0 dni = automatyczny wpis do KP
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postwt gru 24, 2013 1:04 am

Trzeba by to i tak zawezic tylko do FV wystawianych recznie.
Co w przypadku edycji i zmiany FV z gotowkowej na np przelewowa?
Co w przypadku odwrotnym (z przelewowej na gotowkowa) i co jesli to no 2ga lub kolejne jej edycja?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postśr gru 25, 2013 11:27 pm

Tak, dla wystawianych ręcznie. Zresztą pisałem też wcześniej propozycję żeby to było w postaci opcji w oknie wystawiania nowej faktury.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postpt lut 14, 2014 11:39 am

Będzie taka możliwość?

Ostatecznie jeśli nie, to niech faktura gotówkowa wisi jako nierozliczona dopóki nie dodamy wpłaty.

Obecnie to wygląda tak:

Wystawiam fakturę gotówkową (np aktywacja)
W zestawieniu faktur mam powyższą fakturę rozliczoną, saldo pokazuje że tak nie jest. Muszę wycofać płatność (której defacto i tak nie ma) i zarejestrować ją jeszcze raz. Wiem że mogę taką wpłatę dodać ręcznie w tabeli opłat bez wycofywania - ale jeśli zrobię to z poziomu faktur to pyxis sam uzupełni opis w wpłacie jakiej faktury dotyczy.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postpt lut 14, 2014 1:33 pm

Sam sobie komplikujesz zycie taka metodologia.
Powinienes wystawic FV i dodac wplate przyjmujac pieniadze od klienta. Ot cala filozofia.

Ja pomysle naj jakims pytajnikiem przy recznym wystawianiu FV gotowkowych czy automatycznie dodwac ja do tabeli olat, ale to na pewno jeszcze nie w 3.08.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postpn mar 03, 2014 10:34 pm

Widzę 2 rozwiązania problemu:

1. Faktura gotówkowa po wystawieniu powinna mieć status nierozliczonej (kolor czerwony w wykazie faktur) - dodanie wpłaty do tabeli zmienia ten status

2. Automatyczne dodawanie wpłaty do tabeli opłat przy generowaniu faktury gotówkowej ze statusem "zapłacono gotówką"

obecna sytuacja powoduje dezorientację zaglądając do tabeli faktur.


Przepraszam za upierdliwość, ale niech to ma ręce i nogi.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Faktura gotowkowa - automatyczne KP

Postpn mar 03, 2014 11:34 pm

Niestety nie da sie tego tak zrobic. Dopasowywanie w jednym programie dwojakiego mechanizmu rozliczen ma swoje ograniczenia.

Jednak przy przyjmowaniu od klienta "z reki" wplaty gotowkowej, trzeba zrobic wpis w tabeli oplat. Nie da sie tego ominac. Samo wystawienie FV nie wystarcza w tym przypadku, tak jak nie wystarczalo w systemie rozliczen miesiacznych.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

cron