Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 11:31 pm


automatyczne tworzenie FVAT w PDF

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

automatyczne tworzenie FVAT w PDF

Postsob lut 01, 2014 5:37 am

az sie dziwie ze nie znalazlem takiego tematu tutaj, sprawa jest prosta:
jezeli mam okreslona drukarke do PDF inna niz domyslna to chcialbym aby faktury automatycznie mi sie drukowaly do PDF w momencie ich wystawienia i zatwierdzenia (nie jest konieczne drukowanie fvat w postaci papierowej do tego), czyli
wystawiam fvat klientowi (dodatkowa a nie abonament) to automatycznie drukuje mi ja do PDF co by se ibok mogl pobrac od razu jak tylko mu kaze wrzucic cala zawartosc razem z plikami PDF. rozwiazanie:
jezeli mam aktywny ibok to automatycznie drukuj do PDF kazda fakture wystawiana inaczej niz automatycznie wystaw fv, w ten sposob przy najblizszej okazji jak wysylam wiecej niz tylko pliki vbk aktualizuje sie fakturka w ibok. Da rade?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: automatyczne tworzenie FVAT w PDF

Postsob lut 01, 2014 11:00 am

Jesli masz taka "technike" drukowania faktur, to po kazdym wystawieniu FV wyskakuje okienko podgladu do wydruku. Po prostu drukuj ja do PDFa w tedy a nie zamykaj bez wydruku.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Re: automatyczne tworzenie FVAT w PDF

Postndz lut 02, 2014 2:23 am

zawsze to jest kliknij drukuj-> zmien ustawienia -> wybierz pdfcreator -> zamknij okno ->drukuj ->drukuj to zajmuje az 30 sekund ta operacja a moglaby zajmowac 5 sekund dodatkowo jak juz wspomnialem wczesniej nie kazdy chce papierowa fakture ale zdarzaja sie klienci ktorzy chca jeszcze papierowa fvat wiec dochodzi jeszcze kolejne drukuj->drukuj, moze wymyslam ale umililo by to zycie, dodatkowo przy zmianie danych osobowych u klienta nie wiedziec czemu zmieniaja sie tylko dane korespondencyjne a dane nabywcy dopiero po drukuj orginal.
klient xxz zglasza ze nie nazywa sie xxz tylko xyz zmieniam dane na xyz biore wyslij na email i jako nabywca jest xxz a jako adres doreczenia xyz, zostalo to juz poprawione?
dodam ze dane nabywcy sa jedynymi danymi bez danych adres korespondencyjny czy adres instalacji
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: automatyczne tworzenie FVAT w PDF

Postndz lut 02, 2014 1:17 pm

Jesli wszystkie drukujesz w ten sposob to ustaw jako domyslna drukarke PDF Craeatora. po co to za kadym razem zmieniac.

Zeby dane na FV ulegly zmianie po edycji danych uzytkownika nalezy dan FV wyedytowac i zapisac. Wiel osob o tak funkcjonalnosc zachowywania danych na fakturach "walczylo" jak bardzo cenna wlasciwosc.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Re: automatyczne tworzenie FVAT w PDF

Postczw lut 20, 2014 1:56 am

jak drukuje to drukuje a jak nie drukuje to powinno i tka isc do pdf, prosta opcja masz ibok drukuj do pdf automatycznie przy drukowaniu zwyklej fvat. w koncu po co jest opcja drukarka pdf drukarka papierowa? swiat dazy do automatyzacji a nie do dodatkowej pracy papiergologicznej

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 45 gości