Dzisiaj jest sob maja 11, 2024 9:01 am


tabela oplat abonamentowych, index unique na numer rach.

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

tabela oplat abonamentowych, index unique na numer rach.

Postpt lip 17, 2009 11:17 pm

Witam !
Poniżej kilka spostrzeżeń, które pomogły by usprawnić pracę w pyxis:
1. Index unique na pole rachunku bankowego dla platności masowych (zdarzyło mi się wpisać przez pomyłkę u dwóch klientów taki sam :() - albo się go wpisuje albo nie - system nie powinien umożliwiać wpisania 2 razy tego samego numeru.

2. Manadżer do kont dla płatności masowych - dostaje z banku numeracje - ale ciężko to kontrolować aktualizować w jakimś arkuszu excela. System nie zwraca także uwagi na to że użytkownik nie ma takiego numeru ustawionego - brak jest również zestawień z których by to można wyciągnąć (poza eksportem użytkownikow do html).
Byłoby fajnie gdyby się wklejało do pyxisa konta liniami a on by automatycznie przypisywał je do klientów przy tworzeniu.

3. Wydruk tabela opłat abonamentowych jest super - ale brakuje mu według mnie jedenej opcji - nie pokazuje czy na danym miesiącu była wystawiona faktura i czy się rozliczyła w całości (np kolor tła, obramowanie).

4. Płatności masowe nie sprawdzają kwot faktur i wpłat - jak mi ktoś wpłaci za dwa miesiące to widzę wpłatę za jedną fakturę.
Data rozliczenia płatności masowych - domyślną jest ten miesiąc faktury co wpłata - co powoduje czasem rozliczanie "faktur do przodu" - pozostawiając nierozliczone faktury poprzednie.

5. Brak korekt - podobno zgłoszone

6. Przy wprowadzaniu płatności na karcie uzytkownika nie są rozliczane faktury, a opcja rozliczania faktury nie daje możliwości wprowadzenia daty płatności ! Przez co wiszą sobie nierozliczone faktury, albożeby było poprawnie trzeba coś robić dwa razy.

7. Dodatkowa linia do nazwy usługi by się przydała - wspominałem już o tym.

Jakby coś dało się z tymi uwagami zrobić byłoby miło.
pozdrawiam Tomasz Przybysz
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob lip 18, 2009 12:10 am

1 i 2. W platnosciach masowych jest generator numerow kont. Zalecana opcja jest generowanie numeru konta na podstawie unikatowego numeru klienta. Nie ma sposobu na przydzielenie tego samego numeru konta 2 osobom. Odpada tez sprawa klepania numerow z reki.

3. Faktury i oplaty to 2 niezalezne tabele. Jedna moze istniec bez drugiej. Nie za bardzo jakos widze sens ich laczenia przy wydruku.

4. Sprawdzaja kwoty faktur i je rozliczaja - w typowych sytuacjacj. Jak klient placi inna kwote niz kwota faktury, to niestetty algorytm (jeszcze) nie jest na tyle "inteligentny" aby to powiazac.
FV do rozliczania jest szukana chronologicznie - od najstarszej. Nie powinno byc zadnych dziur w rozliczaniu faktur.

5. Jest w "wishes list" .

6. Domyslna data do ksiegowania rozliczanej faktury jest data biezaca. To chyba logiczne. Jesli ta data rozni sie od biezacej, to nalezy ja poprawic. To jak mi sie wydaje dosyc typowa procedura.

7. A gdzie ja zmiescic na wydruku faktury? :-(
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Postsob lip 18, 2009 12:37 am

Pyxis pisze:1 i 2. W platnosciach masowych jest generator numerow kont. Zalecana opcja jest generowanie numeru konta na podstawie unikatowego numeru klienta. Nie ma sposobu na przydzielenie tego samego numeru konta 2 osobom. Odpada tez sprawa klepania numerow z reki.

chyba że się dostaje numery kont z banku !

3. Faktury i oplaty to 2 niezalezne tabele. Jedna moze istniec bez drugiej. Nie za bardzo jakos widze sens ich laczenia przy wydruku.

Ciężko wypatrzyć kiedy klient powinien mieć wpłaty (wystawiona faktura)- a kiedy ma. Rozliczanie płatności chyba jest właśnie łączeniem wpłat z faktruami(teraz jest z tym trochę zabawy - niektórzy mają np. zawieszoną usługę i nie wystawiam im faktur - nie widzę na to rozwiązania w pyxisie)

4. Sprawdzaja kwoty faktur i je rozliczaja - w typowych sytuacjacj. Jak klient placi inna kwote niz kwota faktury, to niestetty algorytm (jeszcze) nie jest na tyle "inteligentny" aby to powiazac.
FV do rozliczania jest szukana chronologicznie - od najstarszej. Nie powinno byc zadnych dziur w rozliczaniu faktur.

hmm. odnoszę wrażenie że u mnie jest inaczej :)

5. Jest w "wishes list" .

6. Domyslna data do ksiegowania rozliczanej faktury jest data biezaca. To chyba logiczne. Jesli ta data rozni sie od biezacej, to nalezy ja poprawic. To jak mi sie wydaje dosyc typowa procedura.

Wydaje się że robienie płatności codziennie jest trochę niepraktyczne (nie mam na to czasu) - a wprowadzanie z datą systemową też trochę bez sensu - chyba nikt nie robi tego na bieżąco

7. A gdzie ja zmiescic na wydruku faktury? :-

ja bym wyczesał niepotrzebne stawki vat i już miejsca jest dość (nawet na trzy linie). Można także zmniejszyć pole "do zapłaty"
(
Offline

Marcin_M

  • Posty: 4
  • Rejestracja: śr mar 04, 2009 12:59 am

Postśr sie 19, 2009 11:52 pm

Pyxis pisze:

6. Domyslna data do ksiegowania rozliczanej faktury jest data biezaca. To chyba logiczne. Jesli ta data rozni sie od biezacej, to nalezy ja poprawic. To jak mi sie wydaje dosyc typowa procedura.



Używam programu od ok 4 miesięcy, ale jak na razie nie zdarzyło mi się zaksięgować wpłaty z datą systemową i za każdym razem musiałem to poprawiać wchodząc w rozliczenia każdego usera. Naprawdę to troszkę uciążliwe. Też jestem zdania, że przy rejestrowaniu wpłaty powinno się automatycznie pokazywać okienko z wyborem daty (domyślnie zaznaczona systemowa).
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw sie 20, 2009 1:20 am

Postaram sie na to zerknac w najblizszym czasie.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron