Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 8:19 pm


propozycja funkcji - zarejestruj abonament wg terminu zapłat

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

macek

  • Posty: 18
  • Rejestracja: wt paź 06, 2009 9:49 pm

propozycja funkcji - zarejestruj abonament wg terminu zapłat

Postwt paź 13, 2009 6:55 pm

Witam
Proponuję aby stworzyć funkcję zarejestruj abonament wg terminu zapłaty z faktury. Często zdarza się iż klient nie zapłaci faktury (abonamentu) w danym miesiącu i dokonuje taką wpłatę w miesiącu kolejnym. System w tym wypadku automatycznie rejestruje abonament za nowy miesiąc i trzeba ręcznie to zmieniać w tabeli wpłat.
pozdrawiam
Offline

mpmac

  • Posty: 28
  • Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:26 pm

Postwt paź 13, 2009 8:21 pm

to juz wiem dlaczego mialem przeskok w miesiacu :)
trzeba to koniecznie poprawic :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt paź 13, 2009 11:45 pm

Program rejestruje abonament na kolejny niezaplacony miesiac w tablei oplat. Nie robi "przeskowow".
Zarejestruje na miesiac biezacy tylko w jednym przypadku - gdy nie znajdzie zadnego wpisu abonamentowego w tabeli oplat (aktualnie dodawany wpis jest pierwsza rejestrowana oplata abonamentowa). Wtedy nie majac punktu odniesienia algorytm zaklada, ze wplata jest na miesiac biezacy. Ja w momencie dodawania nowego klienta wpisuje mu w tabeli oplat taki "bilans otwarcia" z kwota 0 zl na miesiac za ktory wymagalnosci oplaty abonamentowej nie ma. Np jak podlaczam klienta we wrzesniu i za ten miesiac ma oplacac pierwszy abonament, to dodaje mu wplate za sierpien z kwoya 0 zl. Algorytm wtedy "wie" ze ma liczyc wymagalnosc oplat od miesiaca wrzesnia i tak tez bedzie to rozksiegowywal i od tego miesiaca liczyl ew. zaleglosci w oplatach dla tego klienta.

Mam nadzieje, ze za bardzo nie zamieszalem :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

macek

  • Posty: 18
  • Rejestracja: wt paź 06, 2009 9:49 pm

Postczw paź 15, 2009 2:08 pm

no tak, ale podam przykład. Klient zalega mi za trzy ostatnie miesiące. W końcu znajduje faktury, odcina dwa druki wpłat i płaci. Traf chciał, że odciął sierpień i październik - pomijając wrzesień. Obecnym sposobem rozliczania zostanie zaliczony abonament za miesiące sierpień i wrzesień. Tym samym powstanie pewna niespójność trudna do wyjaśnienia po kilku miesiącach. Stąd moja propozycja.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw paź 15, 2009 4:26 pm

Nie powstanie. Rozliczysz FV za ktore faktycznie zaplacil a w tabeli oplat zerejestrujesz 2 najstarsze miesiace za ktore zalega. W opisie wplaty aonamentowej bedzie widnialo z jaka FV jest dana wplata powiazana. Wszystko jest jasne i klarowne nawet za 10 lat.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron