Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 11:19 pm


Generowanie automatyczne numerow kont bankowych

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

Generowanie automatyczne numerow kont bankowych

Postwt paź 20, 2009 11:51 am

Witam!
Poniewaz wprowadzamy tzw. bankowosc korporacyjna zauwazylem brak takiej funkcji jak generowanie automatyczne numerow kont bankowych. O co chodzi?
Kazdy klient ma numer identyfikacyjny. Najprosciej jest stworzyc numer konta bankowego klientowi ktory bedzie sie konczyl numerem identyfikacyjnym - ulatwia to i mnie i klientowi weryfikacje, eliminuje zamieszanie.
Niestety poki co jest w Pyxisie opcja generowania IBANa, ale tylko w edycji klienta. Gdyby zalozyc to co powyzej, to przeciez podobnie jak przy generowaniu faktur automatycznie, mozna zrobic generowanie IBAN kont automatycznie - podajemy jedynie stala - numer ktory mamy od banku, a numer porzadkowy 12 cyfrowy to numer identyfikacyjny na poczatku wypelniony zerami. Jedynie co - to generuje 2 cyfrowa liczbe kontrolna.
Ja poki co musze sie recznie meczyc wprowadzajac dziewiecdziesiaty numer konta, a jeszcze kilkaset przede mna :-(
Mysle ze mozna by to zrobic Panie Piotrze - nie sadze, by byla konieczna w tym jakas gleboka ingerencja w kod, czyz nie? A wszystkim by to naprawde ulatwilo zycie!
Co u tym sadzicie forumowicze?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt paź 20, 2009 1:54 pm

Ehhhh..... nie wiem co mam powiedziec wiecej :-)

Menu:
Narzedzia -> Platnosci masowe -> Automatyczne generowanie numerow kont
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

Postwt paź 20, 2009 2:23 pm

no i sie wyglupilem :-)
Dzieki za szybka odpowiedz!

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości