Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 5:13 pm


Moje uwagi do modułu SIIS

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

grindej

  • Posty: 5
  • Rejestracja: pt mar 20, 2020 3:06 pm

Moje uwagi do modułu SIIS

Postśr mar 25, 2020 6:52 pm

Witam.
Korzystam z modułu SIIS który jest nieoceniony przy robieniu tej nikomu niepotrzebnej urzędniczej roboty. Jednak mam kilka spostrzeżeń i zaobserowałem kilka braków lub błędów które mimo pomocy programu zmuszają mnie do wielogodzinnego ślęczenia w miniSIISie i ręcznego poprawiania. Może inni użytkownicy mają podobne problemy? Chyba że tylko u mnie występują. Wypiszę je w punktach:

1. W niektórych miejscach używamy włókien dzierżawionych do łączenia ze sobą węzłów. O ile Pyxis przewiduje taką możliwość o tyle nie ma możliwości wybrania z listy podmiotów obcych do kogo linia należy, co oczywiście jest wymagane przez SIIS.
2. Jeden z naszych węzłów jest zasilany transmisją danych. Czyli nie ma linii kablowej ale jest połączenie. W Pyxisie nie można wybrać opcji "bez linii kablowej"
3. Z informacji uzyskanej bezpośrednio z UKE wynika że splittery sieci GPON/EPON mają być raportowane nie jako węzły a jako punkty łączenia kabli a użytkownicy mają być "wpięci" prosto w węzeł z OLTem. W Pyxisie brakuje możliwości wprowadzenia takich miejsc, z ewentualną możliwością "podłączenia" do nich użytkowników dla celów przejrzystości w samym Pyxisie (a nie dla UKE)
4. Problem nad którym głowiłem się najdłużej. SIIS zwracał ostrzeżenia że brak zasięgów i usług pod adresem węzła dostępowego pomimo że w Pyxisie do tego węzłą są "podpięci" klienci mieszkający pod adresem węzła. Okazuje się że jeśli w danym budynku jest zarówno GPON jak i skrętka, Pyxis czasem raportuje tylko GPON, który zgodnie z wymaganiami UKE podpięty jest do węzła z OLTem i dlatego SIIS nie widzi klientów w budynku węzła.
5. Mamy coraz więcej klientów którzy w ramach jednej umowy mają kilka lokalizacji rozrzuconych po całej sieci. Przykładowo właściciele mieszkań na wynajem którzy podpisują jedną umowę na kilka mieszkań. Fajna byłaby opcjonalna możliwość dopisania adresu instalacji konkretnego urządzenia.

No i jeszcze kilka dziwnych zachowań programu których natury nie udało mi się zdiagnozować (i pytanie do innych, czy Wam też się zdarzały, czy ja mam coś nasyfione w bazie)
- zdarza się że w raporcie pojawiają się dziwne, nieisniejące w bazie numery budynków. (nie przeszukiwałem bazy "fizycznie", mówię na podstawie tego co widzę w Pyxisie, nie ważne czy wyświetlam użytkowników aktywnych czy nieaktywnych, czy poczekalnię). Czasem problem pojawia się gdy ktoś ma literkę w numerze lokalu - np ul. Piękna 3/5a, ale nie jest to regułą.
- w kilku przypadkach zdarzyło się że mimo iż Klient ma podany inny adres instalacji niż ten z głównej kartoteki, do raportu trafiały dane "mieszane". Tzn ulica z głównej kartoteki natomiast numer budynku już z adresu instalacji.

Troszkę się rozpisałem, mam nadzieję że autor nie ma mi za złe, nie jest moim celem wytykanie błędów i niedociągnięć, jestem ciekawy czy ktoś jeszcze miał takie problemy i czy jest szansa żeby w przyszłych wersjach część z nich rozwiązać i ułatwić jeszcze bardziej ten bezsensowny obowiązek.
Pozdrawiam.
Offline

malyak

  • Posty: 64
  • Rejestracja: pt maja 28, 2010 3:18 pm

Re: Moje uwagi do modułu SIIS

Postsob mar 28, 2020 12:24 am

viewtopic.php?f=2&t=842&start=15

tutaj masz wątek. nie wiem na ile był i czy w ogóle był aktualizowany moduł sIis więc niech się autor sie wypowie na ile jest aktualny na raporty z 2019 roku

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron