Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 9:39 am


EDI++

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

SławekA

  • Posty: 22
  • Rejestracja: pn paź 05, 2020 6:48 pm

EDI++

Postndz gru 20, 2020 9:39 pm

Witam
Mam pytanie odnośnie EDI ++ i aktualizacji
w wątku 4.50 (2020-09-29) na tym forum jest wyjaśnienie, że To format z przed 1- lat (lekko liczac) i nie przewiduje takiej opcji, czyli aktualizacji ….. Dziwne wyjaśnienie w sytuacji, gdy format jest rozwijany.
W Internecie można znaleźć informację, że format jest rozwijany i w najnowszych wersjach np. EDI++ 1.07 takie opcje jak kody GTU, procedury i flagi FP są a format wymiany danych jest właściwym i używanym formatem.

Kupiliśmy program w ubiegłym roku głównie dla płatności masowych i formatu wymiany danych EDI++ pomiędzy programem Pyxis a księgowością . Do momentu wprowadzenia oznaczeń faktur w kody GTU i procedury wszystko było dobrze, no względnie dobrze gdyż brakowało w pliku faktur korygujących a jak samo za siebie mówi nazwa plik wymiany danych więc dane powinny być wszystkie, pomijając tą niedogodność szło pracować.

Po wprowadzeniu tych nieszczęsnych oznaczeń zostaliśmy poinformowani, że teraz jedynym wspieranym formatem wymiany danych jest Plik JPK . Firma z usług której korzystamy https://www.konwerter.com.pl/ która posiada rozwiązania dla ponad 100 programów handlowych w tym PYXIS oraz ponad 200 formatów finansowych przygotowała wcześniejszy plik EDI++ tak aby za pomocą jednego kliknięcia wszystkie dane były w programie księgowym.
Posiadają konwerter z pliku JPK ale twierdzą że JPK to kiepski format wymiany danych gdyż nie wszystko co jest potrzebne tam jest .
Przykład:
Firma posiada 10 jednostek rozliczający się samodzielnie. W programie wpisana jest jedna nazwa firmy a w miejsce ( adres do korespondencji / odbiorca ) dana jednostka.
I tak na przykład mamy jako firma GMINA X i poszczególni odbiorcy: szkoły , zakłady wodne , przedszkola itp.
Każda posiada indywidualny numer klienta w programie , indywidualny numer konta są oddzielnymi firmami. Każda posiada oddzielne umowy na inne usługi i inne kwoty faktur.
Program księgowy nie jest w stanie odpowiednio przypisać danej faktury dla danego użytkownika gdyż po nazwie w tej sytuacji się nie da i to samo jest w sytuacji kiedy mamy takie same imiona i nazwiska osób indywidualnych.

W pliku EDI++ mamy imię nazwisko adres indywidualny numer konta bankowego z którego można wyciągnąć numer klienta i przypisać daną fakturę do danego klienta bez możliwości pomyłki i przykładowo :
Jan Kowalski z Gdańska w programie Pyxis i księgowym będzie miał 2,31 nadpłaty
Jan Kowalski z Warszawy w programie Pyxis i księgowym będzie miał 10,50 zaległości a
Jan Kowalski z Katowic w programie Pyxis i księgowym będzie miał konto 0,00
i wszystkie salda w programie księgowym i Pyxis się zgadzają.

Z pliku JPK nie da się tego zrobić automatycznie a wygląda to tak, że przesyłam plik JPK i paczkę faktur PDF celem poszukiwania, kto ze zdublowanymi nazwami ma daną fakturę aby odpowiednio wstawić to do programu ksiegowego,

Rozpisałem się troszkę, ale do sedna, odpowiedź może być na priv jeżeli nie może być publicznie.

Pytanie: Ile by kosztowała aktualizacja pliku EDI++ do wersji z oznaczeniami GTU i innymi danymi ??.
Lubię gdy wszystko można załatwiać automatycznie bez zbędnego marnowania czasu i cofania się w obsłudze.
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: EDI++

Postpn gru 21, 2020 5:32 pm

Ja powiem że na właściwe działanie not odsetkowych od dobrych dwóch lat nie mogę się doprosić (a właściwie to wiele osób o to juz prosiło) więc na to też bym nie liczył. Co więcej, oferowałem że opłacę zrobienie poprawnego modułu - również bezskutecznie.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: EDI++

Postśr gru 23, 2020 1:40 pm

Nie widze sensu w uaktualnianiu formatow plikow do wewnetrznej komunikacji pomiedzy programami firmy Insert (na ich formacie bazuje obecne EDI) skoro mamy w koncu jednolity system takiej wymiany informacji pomiedzy systemami jakim sa pliki JPK. Ten format w koncu zalatwia balagan jaki byl wczesniej. Ja wiem, ze inercja wprowadzania zmian jest zawsze spora, ale to nieuniknione.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

SławekA

  • Posty: 22
  • Rejestracja: pn paź 05, 2020 6:48 pm

Re: EDI++

Postpn gru 28, 2020 9:25 am

Dzięki za informację, przynajmniej wiem na czym stoję.
Zleciłem dzisiaj zrobienie pliku wymiany danych do ksiegowości ( wszystkie potrzebne dane są w bazie ) i nie ma z tym problemu, ale skoro ktoś nie chce zarobić to już jego sprawa.
Mam tylko taka nadzieję że problemy z fakturami korygującymi i kodami GTU opisywane tutaj viewtopic.php?f=4&t=936 i tutaj viewtopic.php?f=4&t=940 zostaną naprawione i nie dowiem się że wzór korekty nie jest już wspierany.
Offline

mrg

  • Posty: 53
  • Rejestracja: pt sty 02, 2009 4:17 am
  • Lokalizacja: Lublin

Re: EDI++

Postśr wrz 29, 2021 5:13 pm

Przekształciłem się z działalności w spółkę z o.o. oczywiście wcześniej sprawdziłem sobie że Pyxis ma export do EDI czyli plik epp wymiany danych z księgowością. Jakież było moje wqrwienie i zawód nieprzeciętny gdy po przekształceniu zrobiłem ten eksport do epp i się okazało że można sobie go wsadzić .... do śmietnika.
Generalnie ten eksport to jakaś namiastka tego co powinno w nim być.
Zawiera jedynie listę wystawionych faktur i listę kontrahentów.
Całą reszta jak KP, KW, salda i inne nie istnieje. DRAMAT !!!
Trzeba sobie pisać samemu protezy by te dane pozyskać z bazy danych bo na naprawę tego nie ma co liczyć.

Generalnie Pyxis nie posiada mechanizmu kompleksowego exportu danych przy pełnej księgowości. Już nieważne do jakiego formatu ... do jakiegokolwiek by mógł mieć to by sobie człowiek uszył jakiś konwerter lub cokolwiek.

Więc rada dla wszystkich którzy myślą o spółce. Najpierw sprawcie czy sobie poradzicie bo możecie mieć potem same problemy których nie ogarniecie.
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2021 5:14 pm przez mrg, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Gontarz
www.nowanet.pl
GG : 3864459
Pozdro 600 ;-P
Offline

mrg

  • Posty: 53
  • Rejestracja: pt sty 02, 2009 4:17 am
  • Lokalizacja: Lublin

Re: EDI++

Postśr wrz 29, 2021 5:13 pm

SławekA pisze:Dzięki za informację, przynajmniej wiem na czym stoję.
Zleciłem dzisiaj zrobienie pliku wymiany danych do ksiegowości ( wszystkie potrzebne dane są w bazie ) i nie ma z tym problemu, ale skoro ktoś nie chce zarobić to już jego sprawa.
Mam tylko taka nadzieję że problemy z fakturami korygującymi i kodami GTU opisywane tutaj viewtopic.php?f=4&t=936 i tutaj viewtopic.php?f=4&t=940 zostaną naprawione i nie dowiem się że wzór korekty nie jest już wspierany.



Odezwij się do mnie proszę. Bo walczę i może coś pomożesz/podpowiesz.
Marcin Gontarz
www.nowanet.pl
GG : 3864459
Pozdro 600 ;-P
Offline

SławekA

  • Posty: 22
  • Rejestracja: pn paź 05, 2020 6:48 pm

Re: EDI++

Postsob paź 02, 2021 10:08 am

Nasza księgowość pracuje na Symfonii FK. Księgowość dostaje od nas gotowy plik z wszystkimi potrzebnymi danymi które są w bazie danych Pyxisa i bez żadnych konwerterów wgrywa plik do programu księgowego.
W pliku dostają wszystko: Faktury, korekty oznaczenia i kody GTU numery klientów i kont bankowych itp. wszystko co jest potrzebne.
Dodanie nowego klienta w Pyxisie nie wymaga w księgowości dodatkowej pracy, wszystko dostają w pliku i się zaciąga automatycznie.
W razie pytań pisz do osoby która to przygotowywała dominik@telenet.pl

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron