Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 4:18 pm


wielkości wydruków FV i KP

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

wielkości wydruków FV i KP

Postczw lis 05, 2009 4:04 pm

szkoda lasow i naszych pieniedzy - czyż nie?
Proponuje zmniejszyc rozmiary kopii faktur do polowy A4 - tak, żeby mozna było wydrukowac 2 na jednej kartce. Super byloby w ogole miec mozliwosc wydruku seryjnego kopii faktur (ktore robimy do ksiegowej) w taki sposob, by byly kolejne faktury na A4 drukowane. Zmniejszamy zuzycie papieru i naszych pieniedzy.
Jesli chodzi o KP, to cos jest nie tak - wydruk zwykly jest na polowie A4, a wydruk zaznaczony w ustawieniach jako A5 - to nic innego, jak wydruk tylko nie horyzontalnie a wertykalnie. Moja propozycja jest nastepujaca - zastapic wprowadzona wersje A5 mniejsza -> A6 - czyli 1/4 kartki A4. Wielkosc bedzie podobna do standardowych KP drukow samokopiujacych. no i jeszcze sugeruje jednak wersje pozioma a nie pionowa. Jezeli wydruki sa generowane do czegos podobnego do fastreport, to moze warto by bylo to "uwolnic" by kazdy mogl sobie dostosowac pod siebie wyglad wydrukow?
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postczw lis 05, 2009 5:31 pm

u mnie wydruk KP w formacie A5 jest poziomy. Wiec nie widze jakiegokolwiek problemu.
Myślę, że nie ma sensu już kombinować z wielkościami wydruków gdyż i tak niedawno było A4.
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

Postczw lis 05, 2009 6:16 pm

no dobra - ale mnie chodzi o zmniejszenie zuzycia papieru i wypelniania recznego. Wieksze zautomatyzowanie pewnych rzeczy przy mozliwym ograniczaniu kosztow powoduje, ze wiecej kasy zostaje w kieszeni...
Offline

fiberbit

  • Posty: 15
  • Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:55 pm

Postsob lis 07, 2009 4:07 am

Ja wysyłam do księgowej pdfy załączone do maila, może Twoja nie wie co to? A to już jej zmartwienie, tak więc proponuje zapoznać "JĄ" z tego typu rozszerzeniem, a to że sobie troche kartek na drukowanie zmarnuje to już "jej" problem, zawsze może sobie prowadzić archiwum "elektroniczne" wraz z odpowiednią archiwizacją...
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

Postczw lis 12, 2009 3:19 am

hmmm... no tak - to moze i niezly pomysl, ale jak masz tych faktur 50. W sytuacji gdy mamy ich 500, to juz zmienia postac rzeczy.
Odpowiedz, ze nie ma sensu nie sadze by padla ze strony kogokolwiek, kto drukuje co miesiac ponad ryze faktur!!!
Zmniejszajac rozmiar faktur, albo dajac przynajmniej mozliwosc dostosowywania layoutu drukowanych rzeczy w pyxisie pozwoli na zmniejszenie zuzycia papieru przynajmniej o polowe a w skrajnych przypadkach o 1/4.

Niestety widze, ze odchodzimy od meritum - chcialbym poznac opinie Tworcy Pyxisa na moja propozycje.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lis 12, 2009 9:49 am

Jesli chodzi o jakas forme "usprawnienia" wydruku kopii FV, to wezme na warsztat ten temat i zobacze co da sie zrobic. Nic nie obiecuje poza ty, ze temaowi sie zaczne mocnon przygladac. Zobacze co z tego wyjdzie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn lut 15, 2010 9:20 pm

Popieram pomysł wprowadzenia wydruku faktury na połowie kartki A4, przynajmniej kopii.
A jeśli oryginał by tez tak był drukowany to byłoby super. Ja np nie korzystam z opcji druku blankietu wpłaty (klienci maja książeczki opłat całoroczne) i wydruk faktury na kartce wielkości A5 jest oszczędnością papieru, miejsca i.... środowiska :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn lut 15, 2010 11:07 pm

Moze to Cie naprowadzi na rozwiazanie :-)
http://pyxisisp.pl/index.php?option=com ... emid=14#13
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postczw lut 25, 2010 1:24 pm

A może byłaby szansa stworzenie coś w rodzaju szablonu faktur - użytkownik by sam decydował co gdzie umieścić i w jakiej wielkości? Oczywiście standard to tak jak obecnie.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 25, 2010 1:28 pm

W narzedziu ktorego aktualnie uzywam do tworzenia szablonow wydrukow nie ma takiej opcji jak modyfikacja z poziomu uzytkonika niestety.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości