Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:21 am


komunikat przy wystawianiu faktur o braku pozycji domyślnej

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt lis 10, 2009 12:49 am

Moze to wydaje sie nieprawdopodobne, ale nie wszyscy wystawiaja FV i na ich podstawie rejestruja wplaty za abonament. Im tez program musi dzialac. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Postwt lis 10, 2009 1:12 am

hmm to też da sie jakoś rozwiązać - np poprzez tworzenie dokumentów sprzedaży nierejestrowanej - choć wnikanie w podstawy prawne jest tu raczej nie na miejscu :). (no ale są np stowarzyszenia).


wszystko da się zrobić - podstawa to dwa razy przemyśleć - raz robić :)

poza tym nie każde rozwiązanie które zaproponuje jest najlepsze - grunt żeby znaleźć jakieś wspólne rozwiązanie problemu i poczuć gdzie leży ten problem.

Generalnie Pyxis nie jest zły - ale ja bym tu jeszcze wiele tematów poprawił - generalnie uważam że jak ma się system to powinien on w miarę możliwości robić jak najwięcej dla właściciela - co można uprościć przeważnie upraszczam - bo czas to pieniądz i nie mam go w nadmiarze.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt lis 10, 2009 2:44 am

Ja sie zgadzam w 110%.
Tylko musisz patrzec "ogolnie" a nie przez pryzmat jedynie wlasnych potrzeb. To trudne, bo ciezko uswiadomic sobie, ze ktos cos moze robic zupelnie inaczej niz ja. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Postwt lis 10, 2009 1:59 pm

dokładnie - czasem tak jest jak piszesz - ale trzeba też brać to pod uwagę z drugiej strony - nie wszystko się da szablonowo zamknąć w systemie, a pomysł programisty często rozbiega się logiką biznesową :) - nie nawiazuję do Pyxisa - poprostu tak jest w systemach (brak dokładnej analizy przypadku).


pozdrawiam T.P.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt lis 10, 2009 3:25 pm

Tutaj logika biznesowa i zalozenia programisty ida ramie w ramie, bo sam jestem (i jeszcze 2 osoby w firmie) tez bardzo aktywnym uzytkownikiem Pyxisa. To jest nieczesty przypadek :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Postwt lis 10, 2009 4:22 pm

no tak ale zakładasz że wszyscy użytkownicy mają jeden sposób prowadzenia takiego biznesu - a w praktyce tak nie jest :)
Ale co tu długo dyskutować - czasem pięciu użytkowników to 5 rozwiązań danego problemu :).
W ten sposób nie dałoby się zrobić żadnego programu - trzeba niestety iść na jakiś kompromis.
pozdrawiam
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Postśr lis 11, 2009 3:16 am

Pyxis pisze:Tylko musisz patrzec "ogolnie" a nie przez pryzmat jedynie wlasnych potrzeb. To trudne, bo ciezko uswiadomic sobie, ze ktos cos moze robic zupelnie inaczej niz ja. :-)

NP: wystawiac inne numeracje FV !!

kiedy bedzie mozna ustawiac swoje szablony numeracyjne FV ???
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lis 11, 2009 11:22 am

Mozna od 3 lat. To bylo juz w jednej z pierwszych wersji beta Pyxisa :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Poprzednia

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości