Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 7:56 pm


Paragony do faktur VAT

Inne tematy dotyczące Pyxisa.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

roodin

  • Posty: 3
  • Rejestracja: pn sty 17, 2011 1:32 pm

Paragony do faktur VAT

Postwt sty 18, 2011 11:42 am

Witam wszytkich
Od kilku lat zajmuję się już działalnością jako ISP, wszystkim klientom wystawiam FV (zresztą pewnie jak większość). Ze względu na rozbudowę, muszę zakupić kasę/drukarkę fiskalną.

Mam pytanie jak to jest rozwiązane dla Internetu?,czy będę musiał teraz do każdej kopii faktury na intrnet podpiąć paragon, tak jak ma to miejsce w przypadku sprzedawania innych towarów/usług, czy może internet jest z tego zwolniony.

Jak to rozwiązujecie u siebie?
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Re: Paragony do faktur VAT

Postwt sty 18, 2011 8:31 pm

roodin pisze:Witam wszytkich
Od kilku lat zajmuję się już działalnością jako ISP, wszystkim klientom wystawiam FV (zresztą pewnie jak większość). Ze względu na rozbudowę, muszę zakupić kasę/drukarkę fiskalną.

Mam pytanie jak to jest rozwiązane dla Internetu?,czy będę musiał teraz do każdej kopii faktury na intrnet podpiąć paragon, tak jak ma to miejsce w przypadku sprzedawania innych towarów/usług, czy może internet jest z tego zwolniony.

Jak to rozwiązujecie u siebie?


Jeżeli TYLKO prowadzisz działalność telekomunikacyjną to nie musisz mieć kasy.
Jeżeli sprzedajesz jeszcze coś to kasę musisz kupić ale na usługi telekomunikacyjne nie wystawiasz paragonu. Sama faktura wystarcza (usługa zwolniona)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr sty 19, 2011 6:44 pm

No ja bym nie byl taki pewien czy nie musisz miec. Pewnym jest to, ze nie masz obowiazku ewiedncjonowania, ale to ni jak nie zwalnia z obowiazku posiadania kasy.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

roodin

  • Posty: 3
  • Rejestracja: pn sty 17, 2011 1:32 pm

Re: Paragony do faktur VAT

Postśr sty 19, 2011 9:06 pm

marcin_siedlce pisze:
Jeżeli TYLKO prowadzisz działalność telekomunikacyjną to nie musisz mieć kasy.
Jeżeli sprzedajesz jeszcze coś to kasę musisz kupić ale na usługi telekomunikacyjne nie wystawiasz paragonu. Sama faktura wystarcza (usługa zwolniona)


ak jak dodałm, prwadzę od niedawna NIE TYLKO działalność telekomunikacyjną, dlateg pytanie, czy muszę do FV na abonament drukować i dopinać paragony
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr sty 19, 2011 9:07 pm

Nie, nie musisz.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

laprze

  • Posty: 3
  • Rejestracja: wt mar 20, 2012 8:45 pm

Postndz mar 25, 2012 10:57 pm

Moja księgowa karze mi drukować paragony do każdej fv cale szczęście nie ma tego za wiele

Pozdro
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz mar 25, 2012 11:03 pm

Do internetowych nie musisz drukowac. To ze ksiegowa nalega, to dla jej wygody, bo ksieguje sobie jedna kwota na podstawie raportu miesiecznego z kasy.
Jak masz Ewidencje do Pyxisa, to tez by ksiegowala jedna kwota a Ty bys nie musial tych paragonow klepac :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postpn mar 26, 2012 1:07 am

Nie wyobrażam sobie drukować kilka set czy kilka tys paragonów, przecież sprzedaż telekomunikacyjna jest z tego zwolniona.
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postpn mar 26, 2012 1:28 pm

Oprócz drukowania proszę pamiętać, że taki paragon należy jeszcze podpiąć pod fakturę :) nie wyobrażam sobie tego robić dla chociażby ponad 100 faktur.

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron