Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 9:44 am


PYXIS kontra LMS

Inne tematy dotyczące Pyxisa.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

PYXIS kontra LMS

Postśr lut 02, 2011 11:37 pm

Witam
Posiadam Pyxis w wersji 1 i zastanawiam się nad zmianą na wersję 2. Problem w tym jednak że PYXIS jest dość skomplikowany w procedurach, kierunek rozwoju nie zawsze mi odpowiada, a w samym programie też nie ma kilku rzeczy które chciałbym mieć, dlatego też chciałbym zapytać czy jest sens dopłacać te 200zł i przejść na v2 pyxisa czy sobie wogóle darować i przenieść iboka, faktury i blokady na LMS.
Z LMS dotychczas nigdy dotąd nie miałem nic wspólnego, więc chciałbym znać zdanie osób które miały LMS oraz PYXIS co jednak w praktyce się bardziej sprawdza.
Wydaję mi się że LMS jest prostszy w księgowaniu, obsłudze, ale PYXIS jest chyba wygodniejszy w obsłudze jedno-stanowiskowej.
Proszę o w miarę obiektywne wypowiedzi.
PS. Spotkał się ktoś kiedyś z problemem przeniesienia danych klientów z PYXIS do LMS?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 03, 2011 1:42 am

Zaintrygowales mnie.
Co to znaczy, ze "jest dosc skomplikowany w procedurach"?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

solitaire

  • Posty: 4
  • Rejestracja: wt sie 03, 2010 10:24 pm

Postczw lut 03, 2011 2:31 pm

dosc dlugo testowalem pyxis i powiem tyle, ze gdyby udalo sie przeniesc calosc na inny silnik bazy to pewnie bym sie zdecydowal. LMS jest dosc klopotliwy w instalacji i uruchomieniu wszystkiego co jest potrzebne jednak na dluzsza mete jesli jest w firmie ktos, kto potrafi to wszystko ogarnac na pewno zdaje egzamin. czysta instalacja LMS nie ma nawet wydruku ksiazeczek oplat. powaznej ingerencji wymaga np. zmiana numerow kont uzytkownikow przy platnosciach masowych (domyslnie koncowka numeru konta = ID abonenta). w moim przypadku nie zadzialal skrypt importu platnosci z banku, trzeba go bylo przerobic.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 03, 2011 8:17 pm

Dla "normalnego" uzytkowania silnik baz to sprawa drugorzedna. Ma dzialac w miare szybko i bezawaryjnie. Nie ma takiej opcji, ze tylko jedno rozwiazanie jest dobre a cala reszta zla. Dopasowuje sie to do konkretnych potrzeb.
Pyxis to wlasnie alternatywa dla ludzi ktorzy nie potrafia / nie chce im sie / nie maja czasu na przerobki i konfiguracje LMSa. A ze to nie jest taki miod, to swiadcza o tym klienci ktorzy przed zakupem Pyxisa pytaja o mozliwosc importu danych z LMSa (wiec cos w tym musi byc). Ma tez jedna wielka zaleta - jest darmowy a dla niektorych osob to "koronny" argument. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Postwt lut 08, 2011 5:15 pm

Dla mnie samba i bde to też nie najlepsze rozwiązanie, no ale jestem tylko użytkownikiem.
Ogólnie gdyby mi ktoś dzisiaj powiedział że robi coś na sambie to bym spojrzał na to troszkę nie poważnie.
Zawsze uważałem że samba jest dla takich od windowsa co nie umieją ftp'a nawet postawić ;) Może ja mam krzywe spojrzenie, no ale cóż zrobić...
PYXIS mi się spodobał za to że mam go na kompie a nie gdzieś tam.... ale później doszła praca siecowa :/
Drogi Panie Piotrze
Jest skomplikowany w procedurach...
Przykład: gdy rozliczam częściowo fakturę to program PYXIS mi nie dodaje tej kwoty częściowo rozliczonej faktury w opłatach użytkownika.
Tutaj nie ma zasady że kliknę, wpiszę i ma być.
W sumie ktoś inny uznał by że to nie dopuszczalne, ale co aktualizację jest to samo....

Inna rzecz jaką zgłaszałem już kiedyś tam....

Proces wysyłania faktur po wcześniejszym podpisaniu ich cyfrowo nadpisuje już istniejącą fakturę (ponieważ drukuje ją jeszcze raz na to samo miejsce, a zatem podpis już jest nie ważny).

Z tego co tak na szybko sobie przypomnieć to tylko to
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt lut 08, 2011 5:24 pm

Samba a FTP to 2 rozne uslugi kazda do czego innego. Nie rozumiem wiec porownania.

Co do dopizywania wplat przy rozliczeniu czesciowym: Program tego nie robi nie dlatego, ze cos tam zostalo pominiete, tylko na logike biorac, dopisanie takiej wplaty czesciowej powoduje to, ze algorytm liczenia zaleglosci bedzie uwazal taki miesiac za rozliczony a on taki absolutnie nie ma byc az do pelnej wplaty przez klienta. Nie ma tez powodow aby ta czesciowa wplate pamietac w 2 miejscach. Wystarczy czesciowe rozliczenie FV.

Podpisywane cyfrowo FV sa z mysla o iBOKu a nie o wysylaniu ich mailem.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Postwt lut 08, 2011 8:35 pm

Ano porównuje.
Zacytuje wiki:
"Samba – serwer plików oraz drukarek współpracujący z platformą Windows, przeznaczony dla platformy Linux/Unix i rozpowszechniany na licencji GNU."
Zacytuje wiki:
"FTP (ang. File Transfer Protocol – Protokół Transferu Plików) – protokół typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików z serwera i na serwer poprzez sieć TCP/IP"
Ja widzę znaczne podobieństwo... A Pan dalej nie?


Jeśli rozliczam część faktury (np. kwotą 5zł) to na podstawie wpłaty klienta tak?
To jeśli wpłacił te pieniądze, to dlaczego nie mam ich w jego opłatach? To jest sprzeczne z logiką proszę Pana. A po za tym, rozliczenia faktur z opłatami użytkownika się nie zgadzają. TO NIE DOPUSZCZALNE!

Pana ostatnia wypowiedź o IBOK jest dość niezrozumiała. Czyżby znów schemat pracy zawodził? Co mam klientowi powiedzieć jak zadzwoni i poprosi o fakturę na maila? Że programista nie przewidział możliwości wysłania faktury bo wysłałem ja na iBOK i już znikła?

Utarł Pan sobie jakieś dziwne schematy i wszystkich wokoło Pan przekonuje że tak ma być. Dlatego nie wydam tych 200zł.... na aktualizację która nic w rzeczywistości istotnego nie wniesie. Dlatego też pytam o LMS.

Na moje pytania odpowiada Pan wymijająco.... a przecież to czytają użytkownicy.

Postulowałem o aktualną instrukcję i jak nie było tak nie ma... mamy za to v2
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt lut 08, 2011 10:20 pm

Jesli nie widzisz roznicy pomiedzy Samba a FTP, to ja sie poddaje.

Tworzenie programu i schematow dzialan w Pyxisie jest logiczne i konsekwentne. Niestety nie moge zmieniac tego podejscia po rozmowie z kazdym uzytkownikiem. To w koncu ja odpowiadam za to, zeby program ulatwial ISPowanie. Jak ktos ma inna wizje jak taki program powinien wygladac i jak dzialac, smialo moze usiac do komputera i to okodowac. Tylko od razu mowie, ze to ciezki kawalek chleba. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Postwt lut 08, 2011 11:42 pm

Nigdzie nie powiedziałem że nie widzę różnicy. Proszę nie kłamać :)

Niech Pan zrobi sondę użytkowników co by zmienili, wtedy się Pan przekona czy wszystko jest w porządku..., chociaż jak przeglądam forum, jest więcej uwag, które oczywiście nie mają wpływu na kierunek rozwoju.

Nie przekonywałem Pana do mojej opini bo mi się coś widzi lub nie, lecz z tego co zaobserwowałem w programach księgowych podczas mojej 7letniej pracy z nimi.
Proszę mi uwierzyć że tam to jest logiczne i automatyczne. Nie ma też że coś się dzieje przypadkiem.

Pozdrawiam
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 09, 2011 12:15 am

v2 Pyxisa to wlasnie wynik zbierania przez dluzszy czas zyczen uzytkownikow. Wiele osob z tego forum to potwierdzi.

BTW: Pyxis nie jest programem ksiegowym. To ze drukuje Eidencje to jeszcze nie robi z niego programu ksiegowego. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Postśr lut 09, 2011 12:34 am

Czy ja porównywałem do programu księgowego? Proszę czytać co PISZĘ!

ciekawe, szkoda że na razie nikt się nie wypowiedział czy faktycznie v2 to poprawki wg użytkowników
zapewne zobaczymy jak zareagują użytkownicy, jeśli tak będzie zaczną aktualizować program, jeśli nie stwierdzą jak ja że nic nowego to nie wniesie
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 09, 2011 12:48 am

saluo pisze:Nie przekonywałem Pana do mojej opini bo mi się coś widzi lub nie, lecz z tego co zaobserwowałem w programach księgowych podczas mojej 7letniej pracy z nimi.


No tutaj opierasz sie na swoim kilkuletnim doswiadczeniu w pracy z programami KSIEGOWYMI.

Poki co wykupiono okolo 100 licencji upgradeu do v2. Jak na miesiac czasu uwazam, ze to calkiem niezle, wiec chyba uzytkownikom te nowe funkcjonalnosci jakos sie przydaja.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Postśr lut 09, 2011 12:59 am

100 to wzgledna liczba, % to statystyczna i konkretna
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 09, 2011 1:07 am

Niecale 25%
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

acerlex

  • Posty: 45
  • Rejestracja: wt paź 19, 2010 5:23 pm

Postśr lut 09, 2011 7:16 pm

Sprawa jest prosta ,jeżeli nie odpowiada mi produkt to go nie kupuję.Czy może jak czegoś nie rozumiem?
Następna

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron