Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 1:52 am


Przejście z PYXIS do LMS

Inne tematy dotyczące Pyxisa.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Przejście z PYXIS do LMS

Postczw sie 11, 2011 1:44 am

Witam
Czy ktokolwiek przenosił bazę użytkowników, sprzętu oraz calą resztę do LMS.
W jaki sposób można to w miarę szybko zrobic?
Pozdrawiam
Offline

manewr

  • Posty: 8
  • Rejestracja: pn mar 12, 2012 7:33 am

Re: Przejście z PYXIS do LMS

Postndz mar 18, 2012 10:36 am

saluo pisze:Witam
Czy ktokolwiek przenosił bazę użytkowników, sprzętu oraz calą resztę do LMS.
W jaki sposób można to w miarę szybko zrobic?
Pozdrawiam


Wydaje mi się, że powinna zostać dodana funkcjonalność eksportu do systemu LMS. Jest to bardzo ważny element, gdyż ułatwia ewentualne sprzedanie sieci podnosząc jej wartość. Jeżeli firma, która chce kupić używa LMS i otrzyma całą bazę danych w tej postaci, cały proces jej sprzedaży zamknie się w kilka dni (łącznie z formalnościami) co naprawdę zachęca potencjalnego nabywcę do zapłacenia wyższej ceny. W innym wypadku koszt przeniesienia klienta jest wyższy i negatywnie wpływa na wartość sieci.

Dodatkowo taka funkcjonalność zabezpieczy aktualnych użytkowników na przyszłość, jeśli z jakiegoś powodu Pyxis przestanie być rozwijany.

Mimo wszystko może chyba się zajać takim importem do LMS ktoś niezależny, znający LMSa. Hasło do bazy danych można odczytac bez problemu wiec chyba nie ma jakiegoś innego zabezpieczenia danych.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt mar 20, 2012 8:50 pm

Nie przewiduje zaprzestania prac na Pyxisem.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

manewr

  • Posty: 8
  • Rejestracja: pn mar 12, 2012 7:33 am

Postpn kwie 02, 2012 1:15 pm

Proszę także odnieść się do pozostałej części wypowiedzi. Jeszcze raz przypomnę że chodzi o podniesienie wartości sieci / ułatwienia jej sprzedania czy przekazania. Co do zaprzestania prac nad rozwojem programu nie chodziło mi o planowane powody. Chodziło mi o nieplanowane czyli (skoro już muszę napisać konkretnie, choć nie chciałem to napiszę): poważny wypadek, kalectwo, śmierć lub inne zdażenie losowe które wyeliminuje autora z możliwości pracy na kilka lat lub na zawsze. Nie życzę tego oczywiście nikomu a w szczególności autorowi tak znakomitego programu (choć nie pozbawionego wad) jakim jest Pyxsior:) W razie czego autor czy rodzina autora dostanie odszkodowanie i jakoś sobie poradzą. Właściciele firm które korzystaja z Pyxisa będą musieli radzić sobie sami :( Z tego właśnie powodu należy ułatwić możliwość przeniesienia bazy.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn kwie 02, 2012 3:02 pm

Napisz do Microsoftu aby zrobili opcje migracji systemu na linuxa na wypadek bankructwa ich firmy ;-)

Jest opcja eksportu danych do pliku. Musi to wystarczyc na wypadek katastrofy.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postpn kwie 02, 2012 3:50 pm

Śmieszne jest to co piszecie po prostu - właśnie przenosiłam się z Lefthand Małej Księgowości do Pyxisa i musiałam ręcznie przepisywać ponad 150 klientów z wszystkimi danymi a więc imię i nazwisko, adres, PESEL, abonament itd. Trwa mi to (bo jeszcze nie skończyłam), ale nie wpadłam na pomysł pisać do LH o odszkodowanie. Współpracuję z dużymi firmami i jak np. firma Polskie Cukry zmieniała oprogramowanie to informatyk pisał im program który przeniesie bazę - chcesz to sobie taki importer napisz, ale nie oczekuj że ktoś będzie pisać Ci coś za free pod konkurencję.
Proszę o wyrozumiałość :) Pyxisa się dopiero uczę

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron