Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:53 am


Naliczanie abonamentu

Inne tematy dotyczące Pyxisa.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Naliczanie abonamentu

Postczw sty 15, 2015 9:33 pm

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bo nie znalazłem takiego wątku.
Chciałbym zapytać użytkowników Pyxisa, w jaki sposób naliczacie userowi abonament w przypadku, kiedy podpisał nową umowę, np 18 dnia miesiąca i ma wg niej inną stawkę niż do końca poprzedniej. Obliczacie procentowo od 1-18 dnia miesiąca + od 19 do końca miesiąca, czy może w inny sposób ? Proszę o opinię.
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Naliczanie abonamentu

Postwt sty 20, 2015 9:15 pm

:?: Coś cisza w temacie. To chyba nic złego napisać że ktoś to robimy od linijki, albo leci wg miesiąca kalendarzowego- czyli umowa 12 m-cy, to 12 równych abonamentów. Podzielcie się własnym rozwiązaniem.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Naliczanie abonamentu

Postczw sty 22, 2015 10:52 pm

Ja w momencie aktywacji usera drukuje mu od razu fakture na czesc obecnego niepelnego miesiaca. Tak jest chyba najwygodniej.

Mozna tez wykorzystac pole RABAT wopisujac kwote z wartoscia ujemna. Zostanie ona dodana do nastepnej automatycznie generowanej FV.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Naliczanie abonamentu

Postczw sty 22, 2015 11:55 pm

Ok. To w przypadku nowego usera, a kiedy jest kontynuacja, to liczysz to wszystko ? Wygodnym rozwiązaniem jest umówić się z klientem właśnie na początku współpracy, że umowa na 12 m-cy, to 12 równych abonamentów. Np instalacja po 15 dniu miesiąca, to faktura w kolejnym, przed 15 dniem, to jeszcze w tym miesiącu ( przy płatności z góry ). Przy kontynuacji, to już się zazębia i nie trzeba z tymi procentowymi obliczeniami się bawić- tylko to chyba niezgodne z zasadami... :?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Naliczanie abonamentu

Postpt sty 23, 2015 12:26 am

Jak jest kontynuacja, to leci nadal ciurkiem. Mam w umowie, ze jest miesieczny okres jej wypowiedzenia a okresem rozliczeniowym jest miesiac kalendarzowy. Nie bylo jakis problemow z tym do tej pory.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron