Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 3:53 pm


Jak księgujecie opłaty?

Inne tematy dotyczące Pyxisa.

Jak lepiej księgować opłaty?

abonament za XX prędkość
0
Brak głosów
abonament za XX prędkość i XX miesiąc
1
100%
 
Liczba głosów : 1

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sasni

  • Posty: 47
  • Rejestracja: pt maja 29, 2009 2:48 pm

Jak księgujecie opłaty?

Postśr wrz 30, 2009 3:34 pm

Chciałem zapytać jaka pozycje wpisujecie na fakturach jako pozycja za internet. Czy piszecie np. Dostęp do internetu o prędkości XXX i tyle? czy na każdy miesiąc i dla każdej prędkości wklepujecie Abonament za prędkość XX za miesiąc XX ?
W pierwszym przypadku sprawa jest ułatwiona bo klientowi można szablon do wpłat przypisać, ale za to nigdy nie wiadomo za jaki miesiąc wystawiona jest faktura. Drugi przypadek to na odwrót, wiadomo za jaki miesiąc ale trzeba się 2 razy więcej naklepać przy wystawianiu faktur.... chciałbym wiedzieć jak będzie lepiej, jak wy to robicie?
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Postśr wrz 30, 2009 6:24 pm

ja to robie tak :)

podpisuje umowae na dostęp do sieci z przepustowością xxx na czas określony i dokladnie to samo wystawiam na fakturze.

W wypadku braku wpłaty za dostęp do sieci odcinam mozliwość przeglądania internetu, a co za tym idzie najnormalniej w świecie wystawiam fakturę za kolejny okres, gdyby na fakturze widniało "dostę do internetu" nie mozna naliczac opłaty za okreś kiedy klient był odcięty.

Na fakturze widnieje "Dostęp do sieci przepustowość 51kbps" ,no i tu propozycja dla p.Piotra aby na fakturze dodać pole "Miesiac sprzedaży" tak jak to mam i innym programie, w ten sposób odrazu wiadomo jakiego miesiaca FV dotyczy
Offline

Sasni

  • Posty: 47
  • Rejestracja: pt maja 29, 2009 2:48 pm

Postczw paź 01, 2009 8:13 am

No bo Ostatnio zarejestrowana wpłata nie jest miarodajna, jeśli klient nie płaci systematycznie, a ja mu wystawiam faktury to ostatnia wpłata będzie zawsze za ten sam miesiąc, nie wiadomo za jaki okres jest faktura. To samo się tyczy jeśli na jednej fakturce chcę dać 2 pozycje, bo powiedzmy gość płaci za 2 miesiące z góry. Raz mi zarzucił klient że jego księgowa nie wie jak to interpretować bo równie dobrze może mieć internet w 2 lokalizacjach i brać go na jednej fakturze. Wprowadzenie komentarza do fakturki jak sugerowałem albo jak kolega wyżej ( określenie za jakie miesiące jest faktura) chyba by ułatwiło pracę.

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron