Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:14 pm


PUB IP - problem z nowym XBOXem

Problemy w konfiguracji współpracy z systemem INTRUX.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Simnet

  • Posty: 36
  • Rejestracja: pn kwie 16, 2012 7:35 pm

PUB IP - problem z nowym XBOXem

Postśr sty 27, 2021 7:20 pm

Witam. Nie bardzo wiem gdzie mam zapytać użytkowników FiQsa czy spotkaliście się z problemem nowego XBOXa - chodzi o NAT i UPNP. Mimo tego, że przekierowany jest PUB IP dla użytkownika to i tak (po załączeniu UPNP/DMZ lub przekierowaniu portów na routerze klienta) wypisuję, że NAT jest zamknięty. Stary XBOX 360 działa bezproblemowo - otwarty NAT.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny. MOże ktoś z Was spotkał się juz z podobnym tematem. Konsola podpięta pod router T-MOBILE działa ok. Router kliencki wpięty pod mój router brzegowy z wpisanym bezpośrednio PUB IP też działa ok.
Offline

jetrules

  • Posty: 21
  • Rejestracja: pn kwie 16, 2018 8:03 pm

Re: PUB IP - problem z nowym XBOXem

Postśr sty 27, 2021 11:30 pm

Mam podobny problem u klienta, jak mi napisze że klient ma za router TP-LINK TL-WR841n to chyba mam ten sam problem :)
Offline

Simnet

  • Posty: 36
  • Rejestracja: pn kwie 16, 2012 7:35 pm

Re: PUB IP - problem z nowym XBOXem

Postczw sty 28, 2021 3:42 pm

Testowałem za Ubiquiti jako router, za Netisem, Za TP-Linkiem. Przy tp linku jeszcze przynajmniej od czasu do czasu UPNP zadziałało i co dziwne NAT się raz otworzył potem lipa. Stara konsola działa za ubiquiti bez problemów. Tylko ten nowy XBOX kaleczy - dzwoniłem dzisiaj do Microsoftu i oczywiście oni nie mają takich zgłoszeń. Pani kazała zanieś konsole do innego klienta ze stałym IP jak to określiła i sprawdzić. Może on korzysta z jakiś portów z kosmosu, ale przy DMZ też nie chciał zadziałać poprawnie.
Offline

Simnet

  • Posty: 36
  • Rejestracja: pn kwie 16, 2012 7:35 pm

Re: PUB IP - problem z nowym XBOXem

Postpt lut 05, 2021 11:32 pm

Problem rozwiązany przez wpisanie PUB IP bezpośrednio w urządzeniu klienta.

Wróć do Współpraca z INTRUX

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron