Dzisiaj jest sob cze 15, 2024 12:55 pm


Moduł MikroTik

Uzupełnienie instrukcji w PDF
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Moduł MikroTik

Postpt cze 19, 2015 6:53 pm

Moduł konfiguracji routerów opartych na systemie MikroTik obejmuje programowanie kolejek (główna i klientowskie), arp, dhcp, PPPoE, publicznych IP oraz list IP klientów przeznaczonych do blokowania dostępu oraz do wyswietlenia komunikatu ostrzegawczego. Mozna wybrać jakie dane będą na router wysyłane. Konfiguracja jest wysyłana na MikroTik'a jako plik konfiguracyjny, który jest automatycznie wykonywany. Wysyłka kolejnych konfiguracji jest budowana jako plik różnicowy z komendami edycji istniejącej konfiguracji. W ten sposob unikamy resetowania wszystki polaczen klientow (brak przerw) oraz mamy ciaglosc ststystyk.Taki sposob wysylki pozwalal na sprawne aplikowanie konfiguracji 650 urzadzen klientowskich na RB2011UiAS, ktora demonem wydajnosci na pewno nie jest. Zachowane tez zostaja np regulki firewall nie dodane przez Pyxisa (rzeczy dodane przez admina). Te wpisy nie sa kasowane nawet podczas wysylania pelnej konfiguracji.
Pyxis monitoruje tez poprawnosc aplikowania konfiguracji - w razie problemow zapala sie czerwona "diodka". Mozna podejrzec plik log.
Funkcjonalnosc bedzie rozwijana m.in. o obsluge RADIUSa, przywracanie oststniej dzialajacej poprawnie kopii konfiguracji oraz linkowanie do ststytyk danego klienta na MT.

Karta konfiguracyjna routerów MT:
Obrazek
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Pyxis5 SQL - instalacja, konfiguracja, opcje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron