Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 3:37 pm


Noty odsetkowe

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

cialo

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:13 am

Re: Noty odsetkowe

Postczw gru 27, 2018 6:43 pm

Czy deklaracja że w tym miesiącu będą noty odsetkowe jest aktualna? :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Noty odsetkowe

Postpt gru 28, 2018 1:25 am

Robie co moge :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Noty odsetkowe

Postndz gru 30, 2018 3:49 am

Wersja beta z Notami odsetkowymi wrzucona na www.

Na liscie not jest teraz przycisk do czyszczenia bazy Not. Mozna sie bawic do woli. W wersji docelowej nie bedzie takiej opcji.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Noty odsetkowe

Postśr sty 02, 2019 2:13 pm

Już zabrałem się za testy, wygląda obiecująco. Czy szablon noty odsetkowej jest zgodny z wymogami (ustawowymi) czy też warto się przyjrzeć od tej strony?

Na pewno nie pojawia się numer konta w nocie na dole:
nota.png
nota
nota.png (3.65 KiB) Przeglądany 65445 razy


Program całkiem sprawnie wygenerował noty z całego roku od kwoty 1 grosza (łącznie ponad 800 not).

Czy noty będą się wliczały do zaległego salda i będą rozliczane z płatności masowych?

Ogólnie to co jest aktualnie działa dobrze, kilka razy czyściłem bazę i ponownie generowałem odsetki i żadne błędy nie wysoczyły.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Noty odsetkowe

Postśr sty 02, 2019 3:16 pm

Do noty wstawiany jest firmowy rachunek bankowy. Zobacz, czy masz wypelniony w konf.
Masz tez prog kwotowy od ktorego noty sa generowane. Wydaje sie rozsadnym ustawienie go na jakas nieco wyzsza kwote niz 1 gr. Tych not nie bedzie wtedy az taki ogrom.

Noty nie wchodza do salda (ani do Ewidencji). Rozliczamy je recznie jako osobne pozycje.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Noty odsetkowe

Postśr sty 02, 2019 5:06 pm

Dla mnie cały zamysł takiego modułu to wlaśnie wystawianie not odsetkowych już od dziesiątych części złotówki gdyż klienci nagminnie spóźniają sie po 5-7 dni a rozliczanie ich ręcznie mija się z celem dlatego że klient będzie je płacił razem z resztą abonamentu na rachunek masowy a nie ogólny firmowy i skoro polecenia zapłaty liczą się do salda to dziwi mnie że odsetki już nie, nawet w Play czy Nju firmy doliczają odsetki do ogólnego salda i przy wpłacie rozliczają odsetki a z pozostałych resztę abonamentu.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Noty odsetkowe

Postpt sty 04, 2019 8:57 pm

najlepiej byłoby zrobić opcję - do salda, albo osobno
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Noty odsetkowe

Postśr mar 06, 2019 11:49 am

Widzę że temat trochę ucichł więc przypomnę się odnośnie wliczania not do salda i rozliczania z płatności masowych - czy to jest w planach czy zostaje obecna, nieprzydatna do niczego, forma not odsetkowych?
Offline

Stediuk

  • Posty: 4
  • Rejestracja: sob kwie 13, 2019 2:18 pm

Re: Noty odsetkowe

Postpt kwie 26, 2019 12:29 am

Witam,
specjalnie założyłem konto, aby móc napisać tego posta.
Od końca roku z niecierpliwością śledzę wszystkie wątki o notach odsetkowych i czekam na wersję działającą tak jak opisano w powyższych postach.
Kwoty powinny się wliczać do salda ogólnego danego użytkownika i rozliczać z przypisanego jemu rachunku.
Mam jeszcze przy okazji propozycję, aby dorzucić opcję dodatkowej opłaty dla klienta, któremu wysyłam wezwanie do zapłaty drogą papierową, opisaną jako koszt doręczenia wezwania do zapłaty z możliwością określenia jaki ma być to koszt dla ogółu (w umowach i regulaminach jest taki sam dla każdego usera) - np 20 zł

Panie Piotrze, postawiłem na Pańskie rozwiązanie i kupiłem licencje dla dwóch podmiotów z dodatkami. Polecam znajomym dostawcom Pański program - ponieważ przekonał mnie Pan swoimi wpisami na trzepaku. Pyxis v4 nie jest szczytem intuicyjności i nasze pracownice muszą mieć opisane czynności na ściągach aby wszystko było ok. Jest to wszystko do ogarnięcia, natomiast liczę na dalszy rozwój i dopracowywanie aplikacji.
Temat not odsetkowych trochę spędza mi sen z powiek, ponieważ wdrażamy w ostatnim czasie procedury windykacyjne, e-sąd itp. Noty pozwolą nam zamknąć temat bez ręcznego wyliczania odsetek za zwłoki.

Dziękuję, pozdrawiam i liczę na odzew z terminem gotowej wersji:)
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Re: Noty odsetkowe

Postpn maja 06, 2019 7:08 pm

czy coś w temacie jest robione? Jakiś określony termin kiedy będzie dostępne?
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Noty odsetkowe

Postwt maja 07, 2019 10:09 am

Po ponad dwóch latach proszenia się już straciłem nadzieje, bo to co jest obecnie dostępne jest raczej żartem autora a nie zdatnym do użycia modułem. Mówiłem, mogę zapłacić za dostęp do takiego modułu (tak jak do innych typu ibok) bo wiadomo że praca kosztuje. A jeśli ma być darmowy to mogłoby go wcale nie być bo w obecnej formie nie mam jak tego wykorzystać.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Noty odsetkowe

Postwt maja 07, 2019 3:37 pm

Na modyfikacje tej opcji trzeba jeszcze ciutke poczekac.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Stediuk

  • Posty: 4
  • Rejestracja: sob kwie 13, 2019 2:18 pm

Re: Noty odsetkowe

Postśr lip 17, 2019 9:48 pm

Kolejne dwa miesiące minęły. Piotrze, czy możesz chociaż naszkicować wstępny termin dogrania not odsetkowych?
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Noty odsetkowe

Postczw wrz 12, 2019 9:05 am

Tradycyjnie - kolejne dwa miesiące minęły, czy coś się ruszy z notami odsetkowymi księgowanymi z płatności masowych?
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Noty odsetkowe

Postśr lis 20, 2019 4:13 pm

Minęły kolejne 2 miesiące więc ponawiam prośbę o ogarnięcie not odsetkowych - ZAPŁACĘ taką opcję...
PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron